Eaton´dan yeni dokunmatik ekran serisi

EATON`DAN YENİ DOKUNMATİKLER

Eaton´dan yeni dokunmatik ekran serisi
Satınalma Zirvesi

Eaton alüminyum kasalı ve dahili olarak SmartWire-DT Master´a Sahip son teknoloji ürünü yeni XV150 dokunmatik ekran serisini piyasaya sundu.

Anahtar Sözcük: Otomasyon, “Lean connectivity’den lean Automation’a


Elektrik mühendisliği ve otomasyonda lider komponent, sistem ve çözüm imalatçılarından biri olan Eaton Elektrik Sektörü, yüksek performanslı HMI/PLC  ve entegre SmartWire-DT master sunan yeni XV152 dokunmatik ekranlı PLC´leri piyasaya sürüyor. Rezistif dokunmatik teknoloji ile donatılmış renkli TFT ekranlı yeni XV150 cihazları özellikle fiyat konusunda hassasiyet gösteren sektörler için optimum çözüm sunuyor ve IP65 korumalı alüminyum çerçevesi, dayanıklı metal kasası ve düz tasarımı ile ön plana çıkıyor. HMI/PLC´ler 5.7”, 8.4”ve 10.4” Dokunmatik Ekranlar halinde mevcuttur.


Entegre SmartWire-DT master’a sahip Dokunmatik Ekranlı-PLC XV152


SmartWire-DT Eaton’ın sunduğu kapsamlı bir bağlantı ve haberleşme teknolojisidir: Bu benzersiz ve açık sistem devre kesiciden motor yolvericilerine ve hız kontrol cihazlarından pilot cihazlara ve sensörlere kadar bütün komponentlerdeki kontrol kablolarının yerini alıyor.

SmartWire-DT master’lı yeni XV152 cihaz serisi XV152 HMI/PLC temeli üzerinden oluşturulmuş olup kompakt boyutları ve yüksek performansı ile ön plana çıkıyor: Bu özellik 400 MHz RISC işlemci ve 128 MB dâhili bellekle sağlanmaktadır (gerektiğinde SD hafıza kartıyla genişletilebilir). HMI/PLC’lerin tümü zorlu PLC uygulamalarına cevap verebilir.

SmartWire-DT master yeni bir özellikle cihaza entegre edilmiştir: Daha önce, CANopen veya Profibus bağlantısı için XV100 HMI/PLC’ye bağlanmış bir ağ geçidi gerekiyordu. Eaton kısa süre önce zarif ve etkili bir SmartWire-DT arayüzü tasarımı yaptı ve master’ı doğrudan dokunmatik panele entegre etti. Eaton 2011’in 3. çeyreğinden itibaren SmartWire-DT master’lı beş XV102 HMI/PLC’yi piyasaya sürmeye başlayacak. Aşağıdaki ekran boyutları ve arayüzleri mevcuttur: RS485 ve CANopen veya Profibus DP/MPI’ya sahip 3.5 inç, 5.7 inç ve 7 inç ekranlar mevcuttur.

SmartWire-DT master entegrasyonu kullanıcılara çeşitli avantajlar sunuyor. SmartWire-DT hattı CoDeSys aracılığıyla basit ve rahat bir şekilde yapılandırılabilir. SmartWire-DT arayüzünün teknik verileri önceki nesil SmartWire-DT ağ geçitlerininkiyle aynıdır; yani kullanıcılar bütün fonksiyonlara erişebilir ve bir SmartWire-DT master’ına maksimum 99 slave bağlayabilir. SmartWire-DT arayüzü “Kablolamak yerine bağlanmak” prensibi doğrultusunda, ara devre kullanmadan doğrudan PLC’ye bağlantı sağlar. Kullanıcılar ayrı kablolama gerektiren ağ geçidinin ilave cihaz masraflarından da tasarruf eder.

Eaton beş adet XV102 HMI/PLC çeşidi ve altı adet yeni XV152 cihazıyla geniş bir uygulama yelpazesini kapsamaktadır. SmartWire-DT pilot cihazları, motor yolvericileri, kontaktörler ve uzak SmartWire-DT I/O’ları ile birlikte 3.5 inç boyutundaki cihaz, kompakt “lean automation” çözümleri için idealdir. 5.7 inç, 7 inç, 8.4 inç ve 10.4 inç boyutundaki cihazlar orta ölçekli makine ve sistemlere hitap etmektedir. SmartWire-DT’nin yanı sıra, Profibus DP ve CAN şeklinde gelen iki standart endüstriyel ağ geçidi, standart endüstriyel ağ geçidi arayüzlerine sahip cihazların otomasyon konseptine entegre edilmesine olanak tanımaktadır.

xSystem ürün gruplarının bütün görüntüleme cihazları gibi, XV152 serisi HMI/PLC’ler de Galileo görselleştirme yazılımı ya da CoDeSys görselleştirme yazılımı ile programlanabilir ve yine IEC61131-3’e uygun olarak, CoDeSys-tabanlı xSoft-Codesys-2 programlama sistemi ile PLC olarak programlanabilir. Paneller küçük montaj derinlikleri sayesinde dar alanlara da monte edilebilir. XV152 cihazları makine ve sistem imalatçılarının mühendislik ve sistem bakımı gerekliliklerini asgari seviyede tutmasını sağlayan ölçeklenebilir donanım ve yazılım çözümlerine yönelme trendini desteklemektedir. XV152 serileri ayrıca modüler makine tasarımı gerekliliklerini de desteklemektedir.

Otomasyon sektörü haberleri için -tıklayın-
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2012, 16:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler