Cisco, EMC ve WMware’den güç birliği

CISCO, EMC, WMWARE İŞBİRLİÐİ

Cisco, EMC ve WMware’den güç birliği
Satınalma Zirvesi

Cisco, EMC ve WMware, Sanal Bilişim Ortamı güç birliğini, Cisco Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su John Chambers, EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci ve WMware Başkan ve CEO’su Paul Maritz’in katılımı ile gerçekleşen webcast yayını ile açıkladı. Firma temsilcileri, bu güç birliğinin, bilişim altyapısı esnekliği sağlayarak firmaların iş alanında daha rahat hareket etmelerini; yaygın veri merkezi sanallaştırması ve özel bulut altyapılarına geçiş ile Bilişim, enerji, bina maliyeti gibi harcamaları azaltmalarını sağlamak amacıyla oluşturulduğunu belirtti.

Sanal Bilişim Ortamı güç birliği, Cisco, EMC ve WMware tarafından sunulan sınıfının en iyisi sanallaştırma, ağ, bilişim, depolama, güvenlik ve yönetim teknolojilerini birleştiren VblockTM Altyapı Paketleri ile firmalara, Bilişim stratejilerini özel bulutlar etrafında düzenlemek ve optimize etmek için kapsamlı bir yaklaşım sunacak.

Cisco, EMC ve WMware tarafından hayata geçirilen işbirliği, firmaların Vblock sistemlerini benimsemeleri için sistem entegratörleri, hizmet sağlayıcıları, iş ortakları ve bağımsız yazılım sağlayıcılarından oluşan küresel bir topluluk sunacak. Güç birliği aynı zamanda birleşik satış öncesi hizmetleri, profesyonel hizmetler ve satış sonrası destek ekipleri ile müşteri ilişkilerine farklı bir boyut kazandıracak.

Vblock altyapı paketleri kurumların ihtiyaçlarına göre üç ayrı kategoride sunulacak. Giriş seviyesi konfigürasyonuna sahip olan Vblock0, 300’den 800’e kadar sanal makine desteğine sahipken; Vblock1, 800’den 3 bine ve Vblock2 ise 3 binden 6 bine kadar sanal makineyi destekliyor. Böylelikle küçük ve orta ölçekteki işletmelerden uluslararası kuruluşlara kadar tüm organizasyonlar Vblock altyapı paketleri ile bulut bilişimi hızlıca hayata geçirebilecek.

EMC ve WMware ile gerçekleştirilen işbirliğini değerlendiren Cisco CEO’su John Chambers, bunun veri merkezi konusunda firmaların yaşadığı zorlukların giderilmesini hedefleyen bir girişim olduğunu belirterek, “Bu işbirliği sadece teknolojik bir ortaklıktan ibaret değil; veri merkezi kavramına tamamen yeni ve benzersiz bir yaklaşım sunuyoruz.

Böylece veri merkezi kullanımı, enerji tüketimi ve bilgi güvenliği konularında sağlanan gelişme ile, firmalar ağ tabanlı mimari yaklaşım ile sanal kaynaklarını optimize ederek maliyetlerini azaltıyor olacaktır” şeklinde konuştu.

Tüm dünyada veri merkezi teknolojileri altyapısı ve hizmetlerine ayrılan bütçenin yarısının yatırım giderlerine (ürünler), diğer yarısının ise işletme giderlerine harcandığını belirten Chambers; söz konusu giderlerin yüzde 70’inin varolan altyapının bakımı için kullanıldığını, buna karşılık çok daha küçük bir bölümünün yeni teknoloji inisiyatifleri ya da uygulamalar geliştirmek için ayrıldığını sözlerine ekledi. Sanal Bilişim Ortamı güç birliğinin, her ölçekte işletmeye veri merkezi dönüşümünde hızlandırılmış ve kapsamlı bir yaklaşım sunduğunu vurgulayan John Chambers, böylece, firmaların hem yatırım hem de yönetim giderlerinde önemli bir düşüş sağlandığını sözlerine ekledi.

EMC Yönetim Kurulu Başkan and CEO’su Joseph Tucci “Cisco, EMC ve VMware olarak müşterilerimize daha iyi çözümler sunmak için benzersiz bir işbirliğine imza atıyoruz. Müşterilerimizin, kurumlarının farklılaştırılmış iş avantajları yaratmaları için, BT bütçelerini yeni teknoloji geliştirme ve uygulamalarına kaydırabilmeleri büyük önem taşıyor. Ortak bir yol haritası ve uzun-vadeli bağlılık ile Sanal Bilişim Ortamı güç birliği ile müşterilerimize, her birinin beklediği türünün-en-iyisi teknolojiler sunacağız” şeklinde konuştu.

VMware Başkan ve CEO’su Paul Maritz firmaların mevcut Bilişim sistemlerinin performans ve esnekliğinde önemli ölçüde iyileştirme sağlamak için sanallaştırmaya artan bir eğilim gösterdiklerini vurgulayarak, “Bugün açıkladığımız işbirliği, bulut bilişimi hızlıca hayata geçirmek isteyen firmalara değer katacak gerekli vizyon ve yol haritası sunuyor” dedi.

Cisco ve EMC, gerçekleştirilen web yayınında, Sanal Bilişim Ortamı güç birliğinin yanı sıra, müşterilerin özel bulut altyapıları yapımını hızlandırılmasına odaklanan ortak girişimleri Acadia’yı da açıkladı. Acadia’nın benzersiz “yap, işlet, devret” modeli firmalara BT altyapılarını sanallaştırıp, özel bulut ortamına geçiş yaparken esneklik ve maliyet avantajı sunuyor.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2009, 04:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler