Atiker, Netsis ile büyüyor

Atiker, Netsis ile büyüyor

Atiker, Netsis ile büyüyor
Satınalma Zirvesi

LPG sistemleri, otogaz tankları, LPG otogaz dönüşüm sistemleri ve ekipmanları üreticisi Atiker, Türkiye’de 400 bayisi, yurtdışında ise 38 ülkeye yayılan ihracat ağıyla tüketiciye ulaşıyor. İlk kurumsal yazılım yatırımını Netsis ile 1995’te muhasebe işlemlerinin takibi için yapan Atiker, genişleyen iş hacmine paralel olarak yazılım alt yapısını da büyüttü. Atiker, yüzlerce bayisinden gelen binlerce çeşit ürün siparişine ilişkin tüm üretim, dağıtım ve finans süreçlerini Netsis üzerinden anlık olarak birkaç tuşla takip edebiliyor. Atiker Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker, malzeme siparişinden teslimata kadar bir ürünün tüm döngüsünün tek bir sistem üzerinden yönetilmesinin üretim ve hizmet kalitesini, aynı zamanda verimliliğini artırdığını söylüyor. 
 
“ESNEK YAPISIYLA NETSİS İŞ SÜREÇLERİMİZE AYAK UYDURUYOR”
Kurumun yazılıma değil, yazılımın kuruma uyum sağladığını belirten Atiker Muhasebe Müdürü Yusuf Karpuz ise, “Netsis esnek yapısı ile tüm iş süreçlerimize ayak uyduruyor. 400 bayimizin yoğun mali işlem hacmini Netsis üzerinden sorunsuz olarak takip ediyoruz. Maliyet takibi, yasal mevzuatlara hızlı adaptasyon ve anlık raporlama ihtiyaçlarımızı Netsis ile karşılıyoruz.Üstelik yöneticilerimiz dünyanın neresinde olursa olsun eşzamanlı olarak sistemin takibini gerçekleştirebiliyorlar” dedi.
Atiker Satın Alma ve Üretim Planlama Sorumlusu Meral Güner, gelen siparişler karşısında üretime geçmeden önce, Netsis tarafından o ürüne ilişkin alt reçetelerdeki ürünlerin taranıp, gereken üretim miktarı ve toplam üretim süresinin otomatik olarak belirlendiğini söyleyerek, “Birkaç aylık planlama yaparak stok fazlasını, eksik hammaddeyi, ürün maliyetini Netsis üzerinden 2 dakikada görebiliyoruz” dedi.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2009, 09:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler