Yerli tramvay İpekböceği görücüye çıktı

İŞTE İLK YERLİ TRAMVAYIMIZ!

Yerli tramvay İpekböceği görücüye çıktı
Satınalma Zirvesi

İstanbul Fuar Merkezi`nde düzenlenen Eurasia Rail 2. Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı`nda sergilenen İpekböceği ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Durmazlar ve Siemens işbirliğiyle üretilen İpekböceği tramvayında raylı sistemlere yönelik elektrik motoru ve teknolojik aksamları kullanılıyor. İpekböceği hakkında bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Durmazlar Proje Direktörü olan Taha Aydın çalışmalarına 2,5 yıl önce başladıklarını söyledi.

Bursa`nın İpekyolu üzerinde yer alması dolayısıyla araca `İpekböceği` ismi verdiklerini aktaran Aydın, "Aracın ön yüzünü ipekböceğini andıran tarzıyla belirledik. Türkiye`de ilk üretilen ve Bursa`nın da karakterini yansıtan bu projeyi uluslar arası fuarda görücüye çıkarttık." dedi.

Aracın Bursa`da üretildiğini ancak tüm Türkiye`ye hitap edecek şekilde tasarlandığını aktaran Aydın şöyle devam etti: "Uluslararası hedefler gözetilerek ona göre standartlarda tasarlandı. Yürür aksamı uluslararası testlerden geçerek onay aldı. Gövdesi yani aracın komplesini yürüterek fonksiyon testlerinin ardından uluslararası onay belgesini alacağız. Yüzde 100 Türk mühendisliği tasarımıdır. Şu an işin başındayız ve rakiplerimize göre yüzde 30 daha ucuz üretiyoruz. Kaliteyi daha ucuza sunuyoruz. Bu aracın istikbali parlak olacaktır."

Tüm makina haberleri için -tıklayın-

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2012, 13:07
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler