banner1116
x

YERALTI TORNA TEZGAHINI HİZMETE SUNDU

Dirinler, raylı sistem tekerlek bakımlarında devrim yaratan Yeraltı Tekerlek Tornası’nı ikinci kez İstanbul Metro’nun kullanımına sundu.

YERALTI TORNA TEZGAHINI HİZMETE SUNDU
Endüstri 40 Zirvesi

Dirinler, Yeraltı Tekerlek Tornası’nı İstanbul Metro’sunun kullanımına sundu. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Dirinler Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Rebil Dirin, “Pandemi döneminde yedek parça ve servis tüm dünyada kısıtlamaya gitti. Küresel sanayisinin zor zamanlar geçirdiği bu dönemde yerli ve milli üretime daha çok önem verdik. Yeraltı torna tezgahıyla bir vagon çok kısa süre içerisinde tornadan geçirildi. Kontroller yapılarak raylı sistem devreye alındı. Trenin seferden alıkonulmasıyla yaşanan yolcu kaybı, işçi kaybı gibi maliyetlerini minimuma düşüren bu sistem, İstanbul Metro’nun ikinci kez kullanımına sunuldu. Bu güç dönemi en az hasarla atlatabilmek için daha çok işlemek, daha iyi üretmek ve daha çok çalışmak gerekiyor” dedi. 

“MÜHENDİS, TEKNİKER VE TEKNİSYENLERİMİZ GURURUMUZ”

Dirin konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Yeraltı Torna Tezgahı üretimini Türkiye’de yapan tek firmayız. Uluslararası pazarda çok pahalıya satılan bu sistem için milli bir firma olarak hiç durmadan çalıştık. Kısa sürede Türkiye’yi bu rekabette bir üst seviyeye taşıdık. Gerçekleştirdiğimiz her ilk Dirinler’in mühendislikteki başarısını ortaya koyuyor. Türk mühendislerinin, tekniker ve teknisyenlerinin yapamayacağı hiçbir şey yok.” 


YORUM EKLE

Radyo

NSK

Dergiler