Yenilikler Konusunda İş Birliğine Gidiyor

Scania ile Dassault Systemes firmaları önemli bir anlaşmaya imza attı. İki firma 3DEXPERIENCE platformunun kullanımı konusunda anlaştı.

Yenilikler Konusunda İş Birliğine Gidiyor
Medya

Dassault Systèmes tarafından duyurulan anlaşmayla, Scania ile 3DEXPERIENCE platformunu ve gelecekte yapılacak yenilikçi diğer çözümleri uygulama süreçleri resmileştirilmiş oldu. İki büyük firmanın üzerinde anlaştığı 3DEXPERIENCE platformu, veri yönetimi ve endüstri lideri tasarım ve işlem yetenekleri arasında kusursuz bir entegrasyon ortaya koyuyor.

SCANİA'NIN DİJİTALLEŞME SÜRECİ HIZLANACAK

Yapılan bu anlaşmanın Scania firmasının işlevsel özelliklerini ve süreçlerini gerçekçi simülasyonlarla geliştirmesi konusunda yardımcı olarak, dijitalleşeme sürecini hızlandırması bekleniyor. Ayrıca söz konusu iş birliği ile Scania'nın yüksek kaliteli modüler ürün serisinin tasarımı, test edilmesi ve onaylanması sürecindeki maliyetlerde önemli rol oynaması hedefleniyor.

"EKSİKSİZ BİR İZLENEBİLİRLİK VE DİJİTAL SÜREKLİLİK"

Scania Mühendislik Bölümü Direktörü Michael Thel yaptığı açıklamada, Scania'nın ünlü modüler sisteminin, sayısız ürün çeşidinin geliştirilmesini ve tasarım değişikliklerinin sürekli olmasını sağladığını dile getirerek, bu durumun, müşterinin tercih ettiği uygulamaları oluşturmak için bir araya getirilebilecek tasarımlardan oluşan kapsamlı bir depo oluşturulmasını gerektirdiğini söyledi. Thel, 3DEXPERIENCE platformunun, araçların daha hızlı onaylanmasını sağlayan simülasyonu iyileştirmeye yardımcı olacağını, ayrıca benzersiz sanal ürün geliştirme süreçleri boyunca tasarımdan imalata kadar eksiksiz bir izlenebilirlik ve dijital süreklilik sağlayacağını da sözlerine ekledi.

"SCANİA, AVANTAJLARIN HEPSİNDEN FAYDALANABİLECEK"

Anlaşmayla ilgili bilgi veren Dassault Systèmes Ulaşım ve Mobilite Sektöründen Sorumlu Başkan Yardımcısı Olivier Sappin ise, 3DEXPERIENCE platformunun vizyonlarının, bugün endüstride yaygın olan olağan ürün tasarımı odağının ötesinde, Scania'nın ihtiyaçları konusuna olan yaklaşımlarını formüle eden temel bir unsur olduğuna inandığını belirterek, bu platformun sunduğu ‘Modular Glocal and Secure’ endüstri çözümü deneyiminin, yenilikçiliği hızlandırma, ürün kalitesini ve performansını artırma ve kitlesel özelleştirme ve karmaşıklık bağlamında maliyetleri düşürmek amacıyla dijital süreklilik sağladığını söyledi. Sappin, Scania'nın da tüm değer akışı boyunca bu avantajların hepsinden faydalanabileceğini de sözlerine ekledi.

KISACA DASSAULT SYSTÈMES

Dassault Systèmes, 140'tan fazla ülkede her boyutta, her endüstride 220 binden fazla müşteriye hizmet veriyor. 3DEXPERIENCE Company ile müşterilerine sürdürülebilir yenilikler hayal etmeleri için işletmelere ve bireylere sanal evrenler sunuyor. Dassault Systèmes’in birlikte çalışma çözümleri sosyal yeniliği teşvik ederek, sanal dünyanın gerçek dünyayı geliştirmesine olanak sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 01:25
YORUM EKLE

Radyo

Elesa

Dergiler
Partnerler