Yeni CNC’si 30i-B Plus, parçaların yüzey kalitesini geliştiriyor

Fanuc yeni CNC’si 30i-B Plus serisi, sektöre yeni standartlar kazandırıyor. Fanuc kontrol teknolojilerine sahip olan 30i-B Plus’ın hassas yüzey teknolojisi, üzerinde çalışılan parçaların yüzey kalitesini geliştiriyor.

Yeni CNC’si 30i-B Plus, parçaların yüzey kalitesini geliştiriyor
Enerji Zirvesi

Fanuc, yeni ürünü 30i-B Plus ile  imalat makinesi üreticilerine makinelerini özelleştirebilmeleri adına yepyeni bir çözüm getiriyor.  

CNC 30i-B Plus; makinanın hasar görmesini önlemeye yardımcı olan ve yetkisiz erişimi engelleyen güvenlik fonksiyonları, koordinat sistemleri gibi birçok işlevi standartlaştırıyor.

CNC 30i-B Plus sayesinde bellek, daha fazla sayıda ve daha büyük parça programlarını barındırabilecek şekilde arttırılırken, opsiyonel işlevleri yapılandırmak bakımından daha fazla esneklik sağlanabiliyor.

Paketler ve setler, çeşitli amaçlarla opsiyonel işlevleri birleştirebildiği için doğru makineye doğru işlevleri seçmek freze ve torna benzeri birçok makine tipi için  oldukça kolaylaşıyor.

30i-B Plus, tüm cihazlarda mevcut ilave Çok İşlevli Ethernet çıkışına sahip olmakla birlikte PROFINET IO veya EtherNet/IP gibi bir Endüstriyel Ethernet ağ sistemi veya IoT’yi tanıtmak için bir ilave Ethernet çıkışı olarak da kullanılabiliyor.

30i-B Plus, koyu renk teması, düz tasarım ve çoklu dokunmatik kullanım için 2 noktalı dokunmatik ekran dahil olmak üzere geliştirilmiş ekran birimleri ile birlikte sunuluyor. Bu özelliklerin eşsiz kombinasyonu, 30i-B Plus’ı akıllı verimlilik ve otomatikleştirilmiş üretim için ileri bir çözüm haline getiriyor.

TEK BİR ETHERNET KABLOSUYLA HIZLI VE KOLAY BİRLEŞİM

30i-B Plus, FANUC CNC’leri ve FANUC robotları arasındaki bir arayüz olan QSSR’i (“Robotizasyonun Hızlı ve Kolay Başlatılması”) destekliyor.

Bu arayüz kullanılarak tek bir ethernet kablosuyla bir Fanuc robotu ve Fanuc CNC’lerine sahip dörde kadar imalat makinası hızlı ve kolay bir şekilde birleştirilebiliyor. 

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ ÜRETİM DÖNGÜSÜ

Örneğin Fanuc PICTURE, Fanuc CNC’de özelleştirilmiş İnsan Makine Arayüzleri’ni (HMI) kolaylıkla tasarlamak ve uygulamak için zengin fonksiyonlar ve araçlar seti sunuyor. Makro Uygulayıcı, 30i-B Plus’a özel teknoloji döngüleri gibi yeni işlevler entegre etmeyi kolaylaştırıyor.

Öte yandan C-Dili Uygulayıcı, operatörün C programlama dili kullanarak uygulama programları yaratmasına olanak sağlıyor. Bu nitelikler 30i-B Plus’ın esnek şekilde özelleştirilebilmesini mümkün kılıyor ve özel tasarım çözümlerine öncülük ediyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 15:24
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını