TOGG, TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞVERENLERİ LİSTESİNE GİRDİ

Togg, kurum kültürü konusunda küresel otorite olan Great Place to Work Enstitüsü’nün yaptığı çalışmada, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesine girdi.

TOGG, TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞVERENLERİ LİSTESİNE GİRDİ
Endüstrideara

"Türkiye'nin Otomobili" ToggGreat Place to Work Enstitüsü tarafından yapılan çalışmada "Türkiye’nin En İyi İşverenleri" listesinde yerini aldı. 

UYGULAMALAR VE KÜLTÜR MERCEK ALTINA ALINDI

İnsan ve güven odaklı bir kurum kültürü inşa ettiğini geçtiğimiz yıl aldığı Great Place to Work Sertifikası’yla tescil eden firma, bu kez de Great Place to Work Enstitüsü’nün, dünya genelinde 100 milyondan fazla çalışan bağlılığı anketinden derlenen verilerle desteklediği çalışma, şirketin yüksek güven kültürüne sahip bir iş yeri olduğunu kanıtlıyor.

Gerçekleştirilen araştırma, çalışanların değerlendirmeleriyle saygı, güvenilirlik, takım ruhu ve hakkaniyet açısından firma uygulamalarını ve yaşatılan kültürü titiz bir şekilde inceleniyor.

"ŞİRKET OLARAK ÇEVİK YAPININ İÇİNE DOĞDUK"

Firmanın "Türkiye’nin En İyi İşverenleri" listesinde yer almasına dair duygu ve düşüncelerini paylaşan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, genç bir firma olarak "Türkiye’nin En İyi İşverenleri"nden biri olmaktan ötürü büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Global bir platform olan Great Place to Work Enstitüsü tarafından yapılan araştırmanın, kurdukları yapının çalışanları tarafından memnuniyetle karşılandığını göstermesi bakımından oldukça kıymetli olduğunu aktaran Karakaş, "Biz Togg’da klasik dikey hiyerarşik yapı ve unvanlar yerine çevik ekipler oluşturuyoruz. Günümüzde pek çok firma bu çevik yapıya dönüşmeye çalışıyor. Biz ise bu yapının içine doğduk." dedi.

Kararların biçimlenmesinde hiyerarşiden ziyade argümanların güçlüğünün kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Karakaş, onay süreçlerinin geleneksel yapılardakine benzemediğini, çalışanların kendi alanlarıyla ilgili süreçlerde inisiyatif alma konusunda sorumlu olduğunu belirtti.

"ÇALIŞMA ORTAMI DA ÇEVİK YAPIDA OLMALI"

Organizasyonun yanı sıra çalışma ortamının da çevik olması gerektiğine inandıklarını dile getiren Togg CEO’su Karakaş, "Ofisimiz de yaşayan, esnek ve katılımcı bir çalışma deneyimi oluşturmak üzere tasarlanmış durumda. Şirketimizi, yeniliklere ve öğrenmeye açık, duygusal istikrarı ve entelektüel sermayesi olan, insanlarla pozitif iletişim kurmayı tercih eden çalışanlarımızla çok daha iyi noktalara getireceğiz." ifadelerini kullandı.

Karakaş, söz konusu inanç doğrultusunda her zaman daha iyisi için çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.


 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 15:14
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını