TİAD 15. olağan genel kurulu yapıldı

KAÐNICI YENİDEN TİAD BAŞKANI

TİAD 15. olağan genel kurulu yapıldı
Satınalma Zirvesi

Bülent Yılmazer (Erler Makina)`in başkanlığındaki Divan Heyetince idare edilen kongrede, önce Faaliyet raporu ana başlıklar ve kısa açıklamalarla Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hayrettin Kağnıcı (Özka Ltd. Şti.) tarafından sunum eşliğinde okundu.

Ardından Mali rapor Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Sayın M. Melih Akgün tarafından okundu ve 2007 ile 2008 yılları bilanço ve gelir tabloları açıklandı. Sayın M. Melih Akgün tarafından 2007 ve 2008 yılları öngörülen ve gerçekleşen bilançolar karşılaştırmalı olarak ifade edildi. Oluşturulan yeni bütçe toplantıya katılan üyelerin oy birliği ile kabul edilerek Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu ibra edildi.

Tüzük Değişikliği ile artık yurtdışı sermayeli şirketler de hemen üye olabilecekler

2007 yılında gerçekleştirilen Genel Kurulda TİAD’a üye olmak isteyen firmaların sektörde en az 3 yıl faaliyet göstermesi gerektiği kararı alınmıştı. Ancak yurtdışında uzun yıllar önce kurulan ve ülkemizde aynı firma ismiyle şirket kuran yurtdışı sermayeli firmalar da tüzüğün bu maddesinden dolayı 3 yıl geçmeden üye olamamakta idi. Bu sebepten dolayı gelen talepleri değerlendiren TİAD Yönetim Kurulu gerekli düzenlemeleri yaparak Genel Kurul’da yeni tüzük maddesini onaya sundu. Kabul edilen tüzük maddesi “yabancı sermayeli gerçek ve tüzel kişi işletmeler için en az üç yıllık tescil tarihi şartı; sadece yabancı ortaklardan en az biri için kendi ülkesindeki meslek odaları için aranır” olarak değiştirildi.

Hayrettin KAÐNICI yeniden TİAD Başkanı

Seçimlere geçildiğinde tek liste olduğu görüldü. Bir önceki Başkan Sayın Hayrettin Kağnıcı başkanlığındaki Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı ve Hakem Heyeti listesi oylamaya sunuldu. Oyların sayılmasına geçildiğinde liste Genel Kurul üyelerince aynen kabul edildi. Yine gündem gereği, Derneğin üyesi bulunduğu CELIMO Avrupa Takım Tezgâhları, Takım ve Teknolojileri Ticari Birliğinin her yıl yapılan Genel Konsey (Council) toplantılarına temsilci olarak katılacak Dernek delegasyonunun seçimine geçildi.  Hali hazırda CELIMO Yönetim Kurulu Üyeliği sıfatına haiz bulunan Sayın Cüneyt Okçu` nun aynı zamanda Derneğimizi temsilen CELIMO Delegasyonu içinde yer alacağı da göz önünde bulundurularak tekrar aday gösterildi ve yapılan seçimle oy birliği ile delegasyon aynen kabul edildi. 08 Nisan 2009 tarihinde gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında yönetim kurulu görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti;

Yönetim Kurulu (Asil) Üyeleri

TİAD Yönetim Kurulu Başkanı
Makine Yüksek Mühendisi
Hayrettin Kağnıcı
Özka Fabrika Malz. ve Takım San. Ltd.Şti 

TİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Dr. Makine Mühendisi
Erdal Gamsız
Ses 3000 Cnc Takım Tezg.Ve Cad/Cam Bilg. Sis. Ltd.Şti 

TİAD Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Endüstri Mühendisi
Melih Akgün
Perpa Makina End.San.Tic. Ltd.Şti.
    
TİAD Yönetim Kurulu Üyesi
İşletmeci
Murat Akyüz
Ak Makina San. Tic.Ltd. Şti. 

TİAD Yönetim Kurulu Üyesi
Makine Yüksek Mühendisi
Fatih Varlık
Makino - Cnc İleri Teknoloji Paz. Ltd. Şti. 

TİAD Yönetim Kurulu Üyesi
İşletmeci
Levent Ganiyusufoğlu
Korkmaz Çelik Tic. A.Ş.
 
TİAD Yönetim Kurulu Üyesi
Makine Mühendisi
Cengiz Ertan
Böhler Sert Maden Ve Takım San. Tic. A.Ş

Denetim Kurulu (Asil) Üyeleri

Denetim Kurulu Üyesi
Makine Mühendisi
Erol Hasid
Teknikel Tic. Ve San. A.Ş. 

Denetim Kurulu Üyesi
Makine Mühendisi
Muhlis Köksal
Bimaksan Cnc Takım Tezgahları San.Tic.Ltd.Şti 

Denetim Kurulu Üyesi
Makine Mühendisi
Murat Ergin
Taegutec Kesici Takımlar A.Ş.

Haysiyet Divanı (Asil) Üyeleri
 
Haysiyet Divanı Üyesi
Makina Yüksek Mühendisi
Cüneyt Okçu
Mega Danışmanlık Temsilcilik Dış Tic. Ltd. Şti. 

Haysiyet Divanı Üyesi
İktisatçı
Jak Kamhi
Bali Makina San. Ve Tic. A.Ş. 

Haysiyet Divanı Üyesi
Makine Yüksek Mühendisi
Bülent Yılmazer
Erler Makina San Ve Tic. Ltd. Şti.

CELIMO Delegasyonuna seçilen isimler ise; Cüneyt OKÇU (Mega Ltd.Şti.), H. Bülent YILMAZER (Erler Makine Ltd.Şti.), Hayrettin KAÐNICI (Özka Ltd.Şti.), Cengiz ERTAN (Böhler  A.Ş.), Jak KAMHİ (Bali A.Ş.), Levent GANİYUSUFOÐLU (Korkmaz Çelik A.Ş.)’ dır.

Bir sonraki Olağan Genel Kurul Mart 2011’ de

Dernek tüzüğüne göre iki yılda bir yapılan Genel Kurul Mart 2011` de tekrarlanacak. Yeni seçilen başta Yönetim Kurulu olmak üzere tüm yönetim organları ve CELIMO Delegasyonunun sektörümüz ve tüm TİAD üyeleri için hayırlı olmasını diliyoruz.

http://www.haberortak.com

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2009, 13:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler