Soraluce tezgahlarının boyutu büyüyor

SORALUCE TEZGAHLARI BÜYÜTÜYOR

Soraluce tezgahlarının boyutu büyüyor
Satınalma Zirvesi

6 metreden daha yüksek parçaların işlenmesini hedef alan freze ve bohrverkler hala yapım aşamasındaki yeni montaj fabrikasında üretilecek. 5 milyon euro’ya mal olacak 2 bin metrekarelik yeni montaj fabrikası 2009’un Haziran ayında faaliyete geçecek. Türkiye’de Kema Makine tarafından başarıyla temsil edilen Soraluce yeni fabrika yatırımıyla, makina üreticileri arasında zirvedeki yerini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.
2008 yılı cirosunu % 35 ve ihracatını % 90 artışla kapayarak mükemmel bir yıl geçiren Soraluce’nin bu yüksek üretim ve başarısında 2008’in ortalarına kadar devam eden talepler ve 2007 yılının rekor siparişleri önemli rol oynadı.
Geçtiğimiz yıl, aynı zamanda 1988 Eylül’ünde Stuttgart’taki AMB fuarında ilk freze tezgahının sergilenişinin 20. yıl dönümünü kutlayan Soraluce, makina üretimine 1962 yılında başlamış olmanın bilgi ve tecrübe avantajını kullanarak freze tezgâhlarının tasarımı ve üretiminde referans alınır hale geldi.

Gipuzkoa (İspanya) merkezli, Danobat Grubu’nun bir parçası ve Mondragon Kooperatifi üyesi olan firma, satış faaliyetlerini başta Almanya, Fransa ve İtalya olmak üzere batı Avrupa konsolide pazarlarına ve Çin, Hindistan ve Rusya gibi yeni gelişmekte olan pazarlara odaklamış durumda.

ORTAKLIK ANLAŞMALARIYLA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Müşteriler, tedarikçiler ve ortaklarla uzun soluklu sürdürülebilir ilişkilerin kurulması anlayışıyla farklı sektörlerde ortaklık anlaşmalarına imza atan firmanın bu aktif ortaklıklarının son örneklerinden biri de Lakber. Lakber; geçtiğimiz yıl Sakana Dökümhanesi ile birlikte kurulmuş olup rüzgar enerjisi sektörü için parça üretiyor.

Bir diğer örnek de CVS (Compañía de Vagones del Sur). CVS ise Gallardo Grubu; CAF, GEA21 ve FESUR arasında yapılan anlaşmanın nihayetinde kurulmuş demiryolları taşıyıcıları ve alt şaselerini üretiyor.
Yukarda bahsi geçen anlaşmalar; makina tedarikine ek olarak, üretim için gereken know-how, işleme prosesi, gerekli donanım, takımlar, operatör eğitimi ve ilk ünitelerin üretim asistanlığını da içeriyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2009, 21:30
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler