Safety Lansmanı gerçekleştirildi, ürün yelpazesi tanıtıldı

Phoenix Contact Çamlıca Merkez Ofisi’nde bugün gerçekleştirilen “Safety Lansmanı”nda firmanın emniyet uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmış geniş ürün yelpazesi tanıtıldı.

Safety Lansmanı gerçekleştirildi, ürün yelpazesi tanıtıldı
Robot Zirvesi

Makinayla ilgili risklerin emniyet fonksiyonlarıyla azaltılması için, işletmelerde fonksiyonel emniyete   ihtiyaç duyulmaktadır.  İşletmelerdeki emniyet eksiklikleri işverenler, çalışanlar ve ülke ekonomileri üzerinde ciddi maliyetler oluşturmaktadır. Maliyetler hem doğrudan hem de dolaylı olabilmektedir. Doğrudan maliyetlerin başında “tazminat ödemeleri” gelirken, dolaylı maliyetlerin içinde ise “iş/üretim kaybı” ilk sırada yer almaktadır.

Emniyetin önemine vurgu yapmak ve işletmelerde farkındalığı yaratmak adına Phoenix Contact en doğru ve etkin emniyet çözümlerini geliştirmek amacıyla sürekli olarak Ar&Ge çalışmaları yapmakta, dünyanın önde gelen makine üreticileriyle, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarıyla ve Üniversitelerin Akademik kadrolarıyla ortak çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Phoenix Contact Çamlıca Merkez Ofisi’nde 19 Haziran 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilen ve açılış konuşmasını Phoenix Contact Genel Müdürü Gökhan Yücel’in yaptığı “Safety Lansmanı”nda Phoenix Contact’ın emniyet uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmış ve sensörlerden ileri seviye ProfiSafe kontrol üniteleri, emniyet röleleri ve kontrolörlerine kadar uzanan TÜV onaylı geniş ürün yelpazesi anlatıldı. 

YÜZDE 70 YER TASARRUFU İMKANI

Endüstri Yönetimi ve Otomasyon Bölümü Pazarlama ve Teknik Destek Sorumlusu Alpay Samen’in tanıtımını yaptığı yeni PSRmini emniyet röleleri 6mm genişliğiyle dünyadaki en ince emniyet rölesidir ve tam performansla  yüzde 70’e kadar yer tasarrufu sağlamaktadır. Phoenix Contact’ın kendi geliştirdiği PSRmini emniyet röleleri SIL ve EX gibi standard sertifikasyonları  bir arada bulundurmaktadır. 6A AC  4 A DC anahtarlama ve  -40..+70 arası  geniş çalışma sıcaklıklarına sahiptir. Yay ve vida bağlantı seçenekleri ve 1-3 arası NO kontak opsiyonları ile geniş bir uygulama alanına sahiptir. 

Phoenix Contact’ın PSRmini ve PSRclassic emniyet röleleriyle, acil duruş, ışık bariyerleri ve güvenlik kapıları gibi tüm güvenlik fonksiyonlarını gerçekleştirebilirsiniz. PSRmodular modüler emniyet röleleriyle sisteminizi gerektiği gibi oluşturabilir, kolay ve esnek şekilde her zaman genişletebilirsiniz.

GÜVENLİĞİ SAĞLAMANIN EN GÜVENİLİR YOLU

Yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için PSRmini, PSRclassic ve PSRmodular ürünlerimiz force-guided kontaklarla donatılmıştır. Force-guided teknolojisi, N/A ve N/K kontakların mekanik olarak birbirlerine bağlı olduğu, böylece kontakların aynı anda kapama yapmadığı kontak teknolojisidir. Röle enerjilendiğinde N/A kapanacak ve N/K kontak açılacaktır. Eğer N/K kontak bir şekilde konum değiştiremiyorsa yani yapışmış ise N/A kontak kapanamayacaktır; yani bu durum sistem üzerinde kontak yapışması sonrası oluşabilecek hataların önüne geçmektedir. Bu, hem insan hem makina güvenliğini sağlamanın en güvenilir yoludur.

Yine Safety Bridge teknolojisi sayesinde ayrı ayrı emniyet röleleri kullanmak yerine mevcut PLC ile makinanın tamamını emniyetli hale getirebilirsiniz. Safety Bridge çözümlerinin standard Failsafe PLC ile yapılan sistemlerden farkı ve avantajları; farklı marka PLC ve Protokol sistemleri ile uyumlu olması, Safe olan ve Safe olmayan sistemlerin iç içe kullanılabiliyor olması, Standard safe olmayan bir sistem içinde safe ada ve adaların  oluşum imkanı, SafeConf yazılımı ile kolay konfigrasyon ve diyagnostik imkanı sağlamasıdır.


 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 15:24
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını