Pi Makine bu yıl iç pazara dönecek

Pİ MAKİNE YURT İÇİNE AÐIRLIK VERECEK

Pi Makine bu yıl iç pazara dönecek
Satınalma Zirvesi

“Ancak son yıllarda yoğun olarak ihracata yönelmiş bir firma olduğumuz için yurtiçi pazar payımız azaldı” diyen Kılıç, “Bunu artırmak için yurtiçi pazara son dönemde ağırlık verdik. İç pazar, dünyanın birçok pazarına göre de daha hareketli ve potansiyeli yüksek bir pazar haline geldiğinden bunu değerlendirmek istiyoruz” dedi. Kılıç, yurtiçine ilk makinesini 1980’de kuran bir firma olarak, hemen hemen Türkiye’nin her yerinde tesislerinin geçmişten beri çalıştığını kaydetti.

Ankara Gölbaşı’nda 95 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 200 bin metrekarelik alanda ağırlıklı olarak inşaat makineleri imalatı üzerine yoğunlaştıklarını belirten Kılıç, “Dünyada inşaat sektörü inşaat yapılan arsaların kıymetlenmesiyle birlikte yüksek binalara yöneldi. Bu da kule vinç ihtiyacının her geçen gün artacağının bir göstergesi. Her türlü talebe cevap verebilecek 2 tondan 10 tona kadar 62 metre bom uzunluğunda, en uçta 2 ton kaldırma kapasitesine sahip vinçler üretiyoruz. Türkiye’nin ilk yerli üreticisi olarak bu konuda kısa zamanda çok yol kat edeceğimizi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“Bu yıl farklı pazarlara yeni ürünlerle gireceğiz”

2011 yılında başta Avrupa olmak üzene birçok ana pazarın kapanmasıyla birlikte yeni pazar arayışlarının gündeme geldiğini vurgulanan Mustafa Kılıç, buna paralel olarak bu yıl ürün gamını genişleterek farklı pazarlara gireceklerini ifade etti. Yurtiçinde pazar paylarını artırmayı hedeflediklerinin altını çizen Kılıç, “Hali hazırda mevcut pazarlarımızı da muhafaza edip satış oranlarını nasıl artırmamız gerektiğinin çalışmalarını yapıyoruz. Bu yıl Türkiye pazarının canlılığını doğru değerlendirerek pazar hacmimizi artırma hedeflerimiz var. Yine dünyada ekonomik ve politik krizlerden dolayı kapanan ülke pazarları yerine yeni potansiyel ülkeleri yaratıp yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Tüm makina haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2012, 14:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler