Mini fındık kırma makinesi çok beğenildi

İSTANBUL`DAN 50 BİN SİPARİŞ ALDI

Mini fındık kırma makinesi çok beğenildi
Satınalma Zirvesi

Kılıç (27), yaptığı açıklamada, projesini kendi hazırladığı mini fındık kırma aletinin patentini almak için, gerekli başvuruları yaptığını belirtti. 
Evde fındık kırmanın uğraştırıcı bir iş olduğunu kaydeden Kılıç, ``2 yıl önce evde fındık kırarken, aklıma (Evde kullanılması için ufak bir makine nasıl yapabilirim) diye düşündüm. 2 gün düşündükten sonra projesini hazırladım. Önce komşularımıza, akrabalarımıza hediye ettim. Çok beğenildiği için daha sonra ticaretine başladık`` diye konuştu. 
Kılıç, Sakarya`da birçok yere bayilik verdiklerini ve ekonomik kriz döneminde bu kadar sipariş almalarının çok sevindirici olduğunu bildirdi. 
6 çalışanıyla birlikte siparişleri yetiştirmek için, çok çalıştıklarını ifade eden Kılıç, şunları söyledi: 
``Şu anda sipariş yetiştiremiyoruz. 15 TL`den satışa çıkardığımız mini fındık kırma makinesi çok beğenildi. Evlerde kullanmak için çok uygun. Makinemiz ayarlı olduğundan dolayı, her ebattaki fındığı kırabiliyor. Kullananlar memnun olduğundan siparişler artıyor, yetiştiremiyoruz. İstanbul piyasasından 50 bin adetlik sipariş aldık. Kullanılan malzemeleri Kayseri`den alıyoruz. Boyasına kadar kendimiz imal ettiğimiz için, ucuz ve kaliteli mal üretiyoruz. Taklidini yapanlar var, ama kalitesiz olduğu konusunda şikayetler alıyoruz. Bizden daha ucuz ve kalitelisini imal eden biri olmadığı için çok talep gördü.`` 
Fındık ayıklama aleti de üretmeye başlayacaklarını dile getiren Kılıç, ``Ufak bir atölyede 5 makineyle çalışıyoruz. Bir makineyle haftada bin tane üretim yapabiliyoruz. Torna dükkanı işlettiğimiz için, birçok malzememiz ve makinemiz vardı. O yüzden sermaye bulmaya gerek kalmadı. Ürettiğimiz bu makineyi geliştireceğiz`` dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2009, 20:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
 Oktay Dikmen
Oktay Dikmen - 8 yıl Önce

merhaba ürünün satışını yapmak için bağlantı kurmak istiyorum telf: 0507 913 59 70

kazim özyakup
kazim özyakup - 8 yıl Önce

merhaba sayın adem kılıc bey ben trabzondan kazim özyakup benim L 300 panaven münübisim var sizin üertiğiniz mini fındık kırma makınasını arabamla karadeniz köylerinde satmak ve pazarlamak istiyorum bu konuda sizlerden detaylı bilgi istiyorum örneğin ticaret amaclı alıdığımda toptan alım fiyatı ne kadar olur bana ne gibi kolaylık ve yada tavsiyeniz olur ve sizinle irtibata nasıl gecebilirim bana bu bilgi verirseniz cok memnun olurum beni şu telefonda bilgilerdirirseniz sevinirim 5447392785

serkan yılmaz
serkan yılmaz - 8 yıl Önce

pendikte oturuyorum.fındık kırma makinası almak istiyorum.en az kaç adet almalıyım ve fiyatı ne kadardır?numaram 0537 571 03 01.

Kübra Yapıcı
Kübra Yapıcı - 8 yıl Önce

İzmitte oturuyorum bu makinayı nereden bulablrim? eğer Yoksa sipariş verebilirmiyim.

Şinasi  AKKAYA
Şinasi AKKAYA - 9 yıl Önce

fındık kırma makinanızla ilgili haberi geçen yıl okumuştum ama ankarada bulamadım .ürünü ankarada nasıl bulurum. bana bilgi verirmisiniz
Şinasi AKKAYA 0 532 256 51 13.

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler