LİMANLAR BM MAKİNA GRUP İLE ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR

BM Makina Grup, Vahle adına Türkiye’de ilk kez E-RTG projesi geliştirdi. Bu proje sayesinde birçok liman firması enerji tasarrufu sağladı.

LİMANLAR BM MAKİNA GRUP İLE ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR
Endüstri 40 Zirvesi

BM Makina Grup, Türkiye’de birçok liman firması için ERTG projesini hayata geçirdi ve bu projeyi Vahle adına Türkiye’de ilk kez gerçekleştiren firma oldu. BM Makina Grup Genel Müdürü Kenan Bebek, E-RTG projesinin detaylarını ve avantajlarını şu sözlerle anlattı: “Vahle firması adına bu projeyi dünyada ilk kez BM Makina Grup yaptı. Çelik konstrüksiyonunu da biz ürettiğimiz için tecrübeli bir firmayız. Bugün dünyanın neresinde bu proje yapılırsa çelik konstrüksiyonunu biz üretip gönderiyoruz” dedi. 

“TÜRKİYE’DE ÜRETİYOR, DÜNYAYA SATIYOR”

Türkiye’de üretip dünyaya satıyoruz diyen BM Makina Grup Genel Müdürü Kenan Bebek, “Türkiye’de birçok liman firması için E-RTG projesi gerçekleştirdik. Bu proje sayesinde dizelle çalışan lastik tekerlekli konteynır vinçleri elektrikle çalışabiliyor. Bu kapsamında işletmeler yüzde 90’lara varan enerji tasarrufu sağlıyor. Bu ölçümleri Almanya’da gerçekleştirdik. Yaptığımız ölçümlere göre yüzde 75’in üzerinde bir enerji tasarrufu sağlanmasına yardımcı olduk. Bu projeyi Vahle adına Türkiye’de ilk biz gerçekleştirdik. Yaklaşık 10 senedir çalışan sistemlerimiz bulunuyor. Yeni gelen ürünlerin ise artık E-RTG olanları tercih ediliyor. O ürünlerin enerji iletim sistemlerini ve çelik konstrüksiyonlarını Türkiye’de biz yapabiliyoruz. Bunun da şöyle güzel bir tarafı var. Çelik konstrüksiyonunu da BM Makina Grup ürettiği için bu alanda önemli bir tecrübeye sahibiz. Bugün dünyanın neresinde bu proje yapılırsa çelik konstrüksiyonunu biz üretip gönderiyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz çelik konstrüksiyonu Panama, Norveç, Meksika gibi ülkelere göndererek ihracat gerçekleştiriyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 08:03
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını