Krizde sermayeye kaynak aktarılmalı

BAŞARI ORANIMIZ YÜZDE 250

Krizde sermayeye kaynak aktarılmalı
Satınalma Zirvesi

Emuge Franken Türkiye Ülke Müdürü Atilla Saygıner: Türkiye’de faaliyete geçtiğimiz 2008 yılı Aralık ayından bugüne kadar rağbet gören takımımız soğuk hava üfleci (Cold Air Nozzle). Özellikle kalıp üreticilerinin hizmetine sunduğumuz bu ürün ile müşterilerimizde yapmış olduğumuz testlerde kullandıkları takım hangi marka olursa olsun yüzde 250’ye varan performans artışları elde ettik...
Tedarik süreçlerinin kısa olmasının, sektörde tercih edilmelerinin temel nedenlerinden biri olduğunu kaydeden Emuge Franken Türkiye Ülke Müdürü Atilla Saygıner, 7 kişilik ekip ile 4 bölgede hizmet verdiklerini, kısa zaman içinde çalışan sayısını 12’ye, bayi sayısını da 10’a çıkartmayı hedeflediklerini kaydetti. Saygıner, ağırlıklı olarak otomotiv ve otomotiv yan sanayi, genel mühendislik ve havacılık sanayi’nde kullanılan kesici takım olarak adlandırılan kılavuz (talaş kaldıran, ovalama), freze takımları, (azdırma çakıları, ezme topları, diş açma frezesi) gibi ürün grupları ile hizmet verdiklerini kaydederek, “Emuge, kuruluşundan bugüne kadar diş açma, parça tutucu sistemleri ve freze takımları konularında birçok yeniliğe imza atmıştır. 1921 yılında açık delikler için uygun eğik uçlu (gun nose) kılavuz geliştirilmiş, 1927 yılında taşlanmış ilk kılavuz üretilmiş, 1931 yılında ilk atlamalı diş kılavuzunun üretimi gerçekleştirilmiş, 1960 yılında parça tutucu bir sistem olan SG geliştirilmiştir. Emuge ve Franken firmalarının diş çekme takımları, tutucu sistemleri ve freze takımlarındaki icatları ve yenilikleri artan teknoloji ile birlikte devam etmektedir. Türkiye’de faaliyete geçtiğimiz Aralık ayından bugüne kadar rağbet gören takımımız soğuk hava üflecidir (Cold Air Nozzle). Özellikle kalıp üreticilerinin hizmetine sunduğumuz bu ürün ile müşterilerimizde yapmış olduğumuz testlerde kullandıkları takım hangi marka olursa olsun yüzde 250’ye varan performans artışları elde ettik” dedi.

“TEDARİK SÜRECİMİZİN KISA OLUŞU, TERCİH ETTİRİYOR”

Kesici takım sektörünün iç ve dış pazarlarda gelişmesini tehdit eden unsurlarla ilgili olarak Saygıner, “Kesici takım ithalatında özellikle kılavuz ithalatında Türk Standartlar Enstitüsü’nün uygulamakta olduğu mevzuat gereği kılavuz takımlarının tedarikinde sorunlar yaşanabilmekte. Emuge Franken Türkiye, kısa zamanda ve tedarik sürekliliğini bozmadan müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için kesici takımlar konusunda Türk Standartlarına uygunluk belgesi alan ilk ve tek kesici takım firmasıdır. Tedarik sürecimizin kısa oluşu, sektörde tercih edilmemizin temel nedenlerinden birisi” dedi.

“KRİZ DÖNEMİNDE SERMAYEYE KAYNAK AKTARMANIN ÖNEMİ DAHA ÇOK ANLAŞILDI”

Türkiye’nin, 1990’ların ikinci yarısında ve 2000’lerin başında yaşadığı yerel krizlerden dünyaya açılmanın gerekliliğini fark ederek büyük bir kazanım ile çıktığını ve bugüne kadar ki zamanı çok iyi kullandığını vurgulayan Saygıner, “Bu yaşadığımız kriz ile birlikte, Türkiye büyük bir kazanım daha elde etti. Sermayeye kaynak aktarmanın önemi daha fazla anlaşıldı. Gelir ve gider kalemleri belirli oranlarda sabitlenmeye çalışılmalı, performanslarını daha iyi anlatabilecekleri ürünleri pazara, o pazarın şartlarına uyacak şekilde sunmaya çalışmalıdır” dedi. Saygıner kısa dönemdeki hedeflerini ise şöyle özetledi: “Şu anda 7 kişilik ekibimiz ile 4 bölgede müşterilerimize hizmet veriyoruz. Mehmet Esat Türel Ankara bölge sorumlumuz, Hüseyin Demir Bursa bölge sorumlumuz, İrfan Çağlar Özelitez İstanbul bölge sorumlumuz ve Türker Şen İzmir bölge sorumlumuz olarak hizmet veriyor. Ayrıca merkez ofisimizde Aysan Ürgün ve Bihter Ünde iç satış sorumluları olarak görev yapıyor. Çalışan sayımızı 12 kişiye kadar çıkarmayı hedefliyoruz. Hali hazırda Ankara’da Aktif Kesici Takımlar, Bursa’da Şevketoğlu Ticaret, İstanbul Anadolu Yakası’nda İstanbul Kesici Takımlar, İzmir’de Çözüm Kablo ve Kesici Takımlar, Kayseri’de Tem Teknik ve son olarak Konya’da Uğur Hırdavat bizim bayilerimiz. Aynı şekilde bayi sayımızı da 10’a çıkartmayı hedefliyoruz”.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2009, 10:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler