Duranlar Makina`dan Afrika atağı

DURANLAR`DAN AFRİKA ATAÐI

Duranlar Makina`dan Afrika atağı
Satınalma Zirvesi

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu 3 bin metrekarelik tesisinde imalat gerçekleştiren Duranlar Makina, fabrika içersindeki montaj alanının genişletilmesinin ardından çalışmalarına hız kazandırdı.

Çatı cephe alanında hedef pazarları içinde yer alan Kuzey Afrika’da önemli yol kat ettiklerini bildiren şirket ortağı Oral Duran, son yıllarda trendin ‘metale yönelim’ olduğunu ifade etti. Gelişmekte olan ülkelerin bu alanda her zaman için iyi bir pazar oluşturduğunu kaydeden Duran, “Çatı cephe sektörünün sürekli gelişmesi gereken ülkelerden biri de Nijerya. Nijerya gibi Kuzey Afrika’nın tamamı bu alanda gelişmeye uygun. Şu anda ürettiğimiz makine ve ekipmanların önemli bir bölümünü öncelikle Romanya olmak üzere, Rusya ve Ortadoğu ülkelerinde satıyoruz. Bununla birlikte hedef pazarlarımız arasında bulunan Mısır’da da önemli bir yol kat ettik. Ayrıca, Libya ve Cezayir’le de görüşmelerimiz sürüyor” dedi.
Roll-form hatları, rulo açıcı ve sarıcılar, trapez ve oluk hatları gibi pek çok ürün seçeneğinin yanında özel çelik yapı profilleri yapan makineler ürettiklerini ifade eden Duran, çatı cephe alanında Türkiye’de satılan makinelerin çoğunun ‘Duranlar Makina’ tarafından üretildiğine dikkat çekti.

Gerçekleştirdikleri üretimin hem ekonomik anlamda hem de çevresel bazda sağladığı yararlara da değinen Duran, “Bazı kalemlerde ithalatın önünü kesmiş olduk. Çevre dostu, geri dönüşümlü ve aynı zamanda betondan daha estetik olan kiremit görünümlü sac ile doğayı kirletmemiş olursunuz. Bunun yanı sıra, üretim ve montaj aşamasında zamandan tasarruf da sağlarsınız. Kullanım süresince oluşabilecek sorunlarda tadilatı da kolaydır” dedi.

Üretimlerinin yaklaşık yarısını ihraç ettiklerini kaydeden Oral Duran, pazar payındaki büyümelerin pazarların kendi içindeki büyümesine de bağlı olduğunu dile getirdi. Her geçen yıl ürün çeşitlerini ve ulaştıkları pazarları artırdıklarını söyleyen Duran, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İhracat oranlarımız, pazarın taleplerine göre sürekli değişkenlik gösteriyor. Romanya başta olmak üzere, Rusya ve Ortadoğu ülkelerinde üretimini yaptığımız makine ve ekipmanlar kullanılıyor. Yoğunlaştığımız Kuzey Afrika pazarında Libya ve Cezayir’de de çalışmalarımız hızla devam ediyor. Pazar araştırmalarımızı titizlikle sürdüreceğiz. Bu pazarlardan oldukça umutluyuz.”

Tüm makina haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2012, 18:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler