Caterpillar TKİ`de hizmet vermeye başladı

CAT, TKİ`DE HİZMETE BAŞLADI

Caterpillar TKİ`de hizmet vermeye başladı
Endütri 4.0

 

Borusan’ın üstün hizmet kalitesiyle desteklenen CAT 992K lastik tekerlekli yükleyicileri Bursa ve Çanakkale işletmelerinde kullanmaya başlayan TKİ, her gün Çan Termik Santralı’na giden 6 bin ton kömürü bu makinalarla yükleyecek.
 
Dünyanın en geniş iş makinası ürün hattına sahip olan ve gelişmiş teknolojisiyle hizmet veren Caterpillar, devasa makinalarıyla zaman zaman belgesellere de konu oluyor. Borusan’ın üstün hizmet standardıyla sunulan ve ülkemizde inşaat ve madencilik başta olmak üzere birçok taahhüt işinde başarıyla kullanılan devasa CAT lastik tekerlekli yükleyici modellerinden CAT 992K, Türkiye Kömür İşletmeleri’nde hizmete girdi.

CAT 992K, Türkiye Kömür İşletmeleri’nin Bursa ve Çanakkale işletmelerindeki kömür dağlarının kamyonlara yüklenmesini sağlayacak. CAT 992K’nın yüksek performansıyla düzenli olarak kamyonlara yüklenen kömürler, Çan Termik Santrali’nin enerji ihtiyacını karşılayacak.

97 ton ağırlığındaki CAT 992K lastik tekerlekli yükleyici, ton başına taşıma maliyetini azaltan 801 beygir gücündeki gelişmiş motoru, yakıt tasarrufu ve kullanım kolaylığı sağlayan gelişmiş mühendisliği ile dikkat çekiyor.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Çan Linyitleri İşletme Müdürü Nizamettin Özmek, ağır görevleri başarıyla yerine getiren yeni CAT yükleyiciler hakkında şunları söyledi:
”Mevcut makina parkımızdaki ağır tonajlı kaya kamyonlarının yüklenmesi için performanslı ve kesintisiz çalışan yükleyicilere ihtiyaç duyuyorduk. EUAŞ Çan 18 Mart Termik Santrali’ne günlük 6 bin ton kömür teslim etme taahhütümüzü yerine getirmek ve tüm operasyonu sağlıklı bir şekilde yönetebilmek için en uygun makinanın CAT 992K olduğuna karar verdik. CAT 992K, yüksek kömür katmanlarında emniyetli bir şekilde çalışırken, aynı zamanda yükleme sırasında kömürün homojen dağılımını da sağlıyor. Ayrıca manevra yeteneği ve sorunsuz çalışabilmesi, bu makinalardan uzun süre yüksek verim alabileceğimizi gösteriyor”.

Tüm makina haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2010, 10:00
YORUM EKLE

Robot Yatırımları

Robot Zirvesi

Dergiler
Partnerler