banner1043
x

Bosch’tan Türk sanayicisine destek

Bosch, Endüstri 4.0 konusunda Türkiye’deki sanayicilere danışmanlık ve uygulama desteği veriyor. 

Bosch’tan Türk sanayicisine destek
EndüstrideAra2

Bosch, Sanayi 4.0’ı yani dördüncü sanayi devrimini en erken gören ve bu dönüşümde öncü çalışmalara imza atan şirketlerin başında geliyor. Sanayi 4.0’ın ilk öğelerini kendi operasyonlarına entegre eden şirket, bu noktada kendini hem önde gelen bir kullanıcı hem de sektöre hizmet sağlayan önde gelen bir tedarikçi olarak konumlandırıyor. Bu alanda tüm dünyada önemli ilerlemeler kaydeden Bosch Grubu, 2020 yılı sonuna kadar kendi üretim tesislerinde Sanayi 4.0 çözümleriyle 1 milyar Avro'ya eş değer bir tasarruf sağlamayı hedefliyor. 

KNOW-HOW’U TÜRK SANAYİNİN HİZMETİNDE 

Bosch, dünyada 280’den fazla fabrikasında kazandığı deneyimi, uzmanlığını ve Sanayi 4.0 çözümlerini Türkiye’nin dördüncü sanayi devrimini kaçırmaması için lokal ve uzman ekipleri aracılığıyla Türk sanayicileriyle paylaşmaya başladı. Şirket, 2016 yılından bu yana otomotiv, tekstil, beyaz eşya gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’deki 14 firmada Sanayi 4.0 danışmanlık hizmetleri ve ihtiyaç analizi çalışmaları gerçekleştirdi. 

DANIŞMANLIK SUNUYOR

Sanayi 4.0 odaklı danışmanlık hizmetleri sadece üretim alanlarında değil; tüm ekosistemi içine dahil eden, ham madde girişinden üretime ve müşteriye sevkiyata kadar uçtan uca değer akışındaki tüm fonksiyonları kapsayacak şekilde 8 ile 12 haftalık bir çalışma periyodunda tamamlanıyor. Bosch, Türkiye’deki bu danışmanlık hizmetlerini lokalde mevcut kadrosu ve uluslararası uzmanlarıyla birlikte yaklaşık 15 kişilik bir ekiple yürütüyor ve yapısını sürekli geliştirerek çalışmalarına devam ediyor. 

Bosch danışmanlık sürecinin sonrasında yatırımın geriye dönüşünü de (ROI) içerecek şekilde, firmaların iyileştirmeye açık alanlarına ait olmak üzere donanımsal ve yazılımsal ihtiyaçları içeren bir rapor sunuyor. 

Danışmanlık süreci sonrası Sanayi 4.0 odaklı çözüm uygulamalarını da kendi bünyesinde yer alan Bosch NEXEED yazılım portföyünden seçerek firmalara uyguluyor. 

Sanayi 4.0 odağında hem danışmanlık hizmeti veren hem de kendi çözüm uygulamalarını sunan dünyadaki sayılı firmalardan biri olan Bosch, önümüzdeki yıllarda üretim endüstrisindeki günlük çalışmaların, Sanayi 4.0 kapsamında önemli değişiklikler yaşayacağının, ancak insanın her zaman çalışmaların odağında yer alacağının da altını çiziyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 16:09
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Aha

Dergiler