banner732
x

50 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPACAK

Pandemiden güçlenerek çıktıklarını belirten Karsal Örme Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Köksal, 4 yılda 50 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını belirtti.

50 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPACAK
Dergi

CEM KARATAY -  Tekstil sektöründe faaliyet gösteren, Çorlu’da 35 bin metrekare üzerine kurulu entegre bir tesiste kumaş üretimi yapan Karsal Örme'nin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Köksal, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sürecinden güçlenerek çıktıklarını, 4 yılda toplamda 50 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Her yıl düzenli olarak büyüyen bir şirket olduklarının altını çizen Köksal, pandemi öncesinde ocak ayında 4 aylık üretim kapasitelerini doldurduklarını, Çin’den kayan yüklü siparişlerin Türkiye’ye geldiği ancak frene bastıklarını belirtti.

Şubat ayında sipariş alımlarını azaltarak ham madde alımlarını durdurduklarını ve bu sayede mart ayında Türkiye’yi etkisi altına alan Covid-19 krizinden etkilenmediklerini vurguladı.

“ÜRETİME ODAKLANDIK”

Köksal, 20 Mart itibarıyla şalterleri indirdiklerini, kemik bir ekiple finansal kararlar alarak pandeminin en ağır döneminde üretime odaklandıklarını ve bu anlamda verimli bir süreç geçirdiklerini belirtti.

Pandemi döneminde çalışanlarının mağdur olmadığını ifade eden Köksal, kronik rahatsızlığı olduğu için çalışamayan personellerinin maaşını cebinden ödediğini, bugüne kadar hiçbir çalışanlarıyla mahkemelik olmadıklarını kaydetti.

“PANDEMİ OLMASAYDI CİRO HEDEFİMİZE ULAŞACAKTIK”

Önümüzdeki 4 yılda şirkete 50 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını söyleyen Köksal, “Şirketimizde son 4 -5 yıldır hep üzerine koyarak ilerliyoruz. Örneğin, yaklaşık olarak 2016’da 117 milyon TL, 2017’de 151 milyon TL, 2018’de 202 milyon TL, 2019’da da 260 milyon TL ciro yaptık. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi olmasaydı 2020’ye başlarken hedeflediğimiz 300-350 milyon TL arası ciro hedefine ulaşmış olacaktık. 4 yıl içinde 50 milyon dolarlık ciddi yatırım yapmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 16:10
YORUM EKLE

Rail

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler