Markaküpü

Knowledge Club: Datayı taşıması gereken ana sistemleri tasarlıyoruz

Knowledge Club Yöneticisi Aytaç Karameşeoğlu, endüstrinin devrimlerinin önceki versiyonlarından bahsederek başladığı konuşmasında, "Bankalar, havayolları ve canlı yayın ekipmanları konusunda datayı taşıması gereken ana sistemleri tasarlıyoruz" dedi.

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nin 2. gününde gerçekleştirilen ve Gedik Üniversitesi’nden Dr. Savaş Dilibal’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi, Elektrik, Elektronik, Telekomünikasyon, Enerji sektöründe Endüstri 4.0 Uygulamaları panelinde konuşan Knowledge Club Yöneticisi Aytaç Karameşeoğlu, endüstrinin devrimlerinin önceki versiyonlarından bahsederek, "Bankalar havayolları ve canlı yayın ekipmanları konusunda datayı taşıması gereken ana sistemleri tasarlıyoruz" dedi.

Cisco ile yaptıkları akıllı havalimanı sistemlerinden de örnek veren Karameşeoğlu, elektrik, su ve haberleşme gibi tüm kaynakların izlenmesi, ölçümü ve faturalandırılması, sensörlerle hava limanlarında yolcu yoğunluğuna göre reklamların anlık değiştirilmesi ve en önemlisi bu alandaki sistemleri kuracak personelin eğitimi için hizmet verdiklerini kaydetti.

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler