Proses Zirvesi

Yılkomer, 10 MW’lık GES projesinin periyodik kontrollerini sağladı

Yıldırımdan Korunma Merkezi YILKOMER, Adıyaman’da bulunan 10 MW’lık güneş enerji santrali projesini yıldırımdan koruma sistem periyodik kontrollerini sağlayarak sahayı yüzde 100 güvenceye aldı.

Proses Zirvesi

Türkiye’de yıldırımdan ve aşırı gerilimden projeleri korumak amacıyla hizmet sunan ve eksiklikleri ortadan kaldıran Yılkomer, güneş enerji santralleri için proje geliştirmeye devam ediyor. Proje kapsamında sahanın ihtiyaç duyduğu teknik ekipmanları sunan ve bilgilendirme konusunda sahadaki ekiplere destek sağlayan Yılkomer, gerçekleştirdiği bu hizmet sayesinde yatırımları güvence altına alıyor ve enerji panolarından PLC sistemine kadar her teknik parçanın zarar görmesini engelliyor. 

ADIYAMAN GES PROJESİNE YÜZDE 100 KORUMA 

Yılkomer’in son projeleri arasında yer alan Adıyaman GES, 10 MW’lık kurulu gücüyle bölgenin enerji ihtiyacına cevap veriyor. Bu proje için gerçekleştirdikleri çalışma kapsamını anlatan YILKOMER markasının kurucusu Serdar Aksoy,  “Koruma altına aldığımız Adıyaman GES sahasının yıldırımdan korunma sistem periyodik kontrollerini sağladık. AG parafurdr sistemi de tam olab saha bölge yağmur karakteristiğinin artmasına inat yüzde 100 korunarak üretime devam ediyor” dedi. 
 

YORUM EKLE
İlişkili Haberler
SEKTÖREL BÜLTENE ABONE OL
Dergiler
Partnerler