Uzun Stroklu Mekatronik Tutucu

Uzun Stroklu Mekatronik Tutucu

Uzun Stroklu Mekatronik Tutucu
Satınalma Zirvesi

Yüksek stroklu EGA servo tahriklitutucu standart tüm servo motorlar ile sürülebilmesi sayesinde sizeuygulamalarınızda esneklik sağlar. Yeni ufak boyutları sayesinde uygulamaalanını olağanca genişletmiştir.

 

EGA tutucu her türlü sisteme adaptesi kolay bir tutucudur. Size sunacağıbir başka avantaj ise robota direk adapte edilip ek bir eksen şeklinde robotlabağdaştırılabilirliğidir. Böylelikle haberleşme, adaptasyon konularındasistemde çarpıklıklar ve hatalar yaşamazsınız.

İş bağlama ve tutucu sistemlerinde lider Schunk’un EGA tutucusu; yüksekstrok ve hassasiyete sahip PHL tutucusu ile birlikte birçok uygulamada denenmişve başarı sağlamıştır. Son derece ince ve kompakttır ve hassasiyeti yüksektir. Çenelerdebulunan rulman yataklaması sayesinde sürtünme kayıpları ve aşınmalar minimumseviyededir. Bu da uzun ömür ve yüksek hassasiyet sağlar. Ayrıca tasarımdakioptimum geometri ve düşük ağırlık da sistem dinamiğine ve enerji verimliliğinekatkı sağlar.

Standart servo motorlar EGA ile uyumludur. Uygulamaya bağlı olarak motor tutucuparalel şekilde ya da ara aktarım parçası ile dikey olarak da bağlanabilir. Paralelbağlama geometrik olarak kullanıcıya avantaj sağlar. Kartezyen robotuygulamalarında tasarımdan ötürü dikey bağlama gerekli olduğu yerde motorudikey bağlayabilirsiniz. Her iki bağlama şeklinde de tutucunun çalışma çekliaynıdır.

EGA boyuta göre 30 mm’den 160 mm’ye kadar strok versiyonlarına sahip, üçölçüde bulunur. 650 N, 1300 N ve 4000 N’luk sıkma kuvvetlerine sahip EGA tutucu20 kg’a kadar iş parçalarını birçok strokta tutması sayesinde üretim ya damontaj hattınızdan geçen çok çeşitli ürünlerin hepsini tutabilir. Servomotordan bağımsız şekilde IP’si 41 ya da 67’dir.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 07:52
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler