Sağlam Adımlarla Büyümesini Sürdürüyor

Sağlam Adımlarla Büyümesini Sürdürüyor

Sağlam Adımlarla Büyümesini Sürdürüyor
Satınalma Zirvesi

Bursa Kayapa Sanayi Sitesi’nde yaklaşık 1,5 milyon avro yatırım yaparak müşterilerine solid takımlar için orijinal bileme ve kaplama hizmeti sunmaya başlayan WALTER Türkiye’nin Genel Müdürü Fatih Çelik ile görüştük. İç piyasadaki aktif yapısını güçlendirerek Orta Doğu’nun sorumluluğunu da aldıklarını ifade eden Çelik’ten; aynı zamanda piyasaya sundukları yeni ürünler hakkında da bilgi aldık.

WALTER Türkiye, 2008’den itibaren Türkiye pazarında faaliyetlerini sürdürüyor. Önümüzdeki sene 10’uncu senesini kutlamaya hazırlanan firma; Alman menşeli bir marka olarak hizmet sunuyor. Dünyada faaliyet alanlarında uzmanlaşmış beş firmanın bilgi birikimini ve teknolojisini içinde barındıran WALTER; WALTER TITEX, WALTER PROTOTYP, WALTER MULTIPLY ve WALTER VALENITE ile hizmet veriyor. Bu markaların kuruluş tarihleri sırasıyla 1890, 1919, 1919 ve 1943 yıllarına denk geliyor. Dünya sektöründe toplamda 380 yıllık geçmişe sahip olan marka, bu tecrübeyi ve tarihten gelen teknolojik bilgiyi müşterilerine sunarak, tüm dünyada 33 yerel WALTER ofislerinde olduğu gibi, Türkiye pazarında da çalışmalarını sürdürüyor.

WALTER, ülkemizde hangi sektörlerle en çok dirsek temasında bulunuyor?
Sektör olarak Türkiye’de taşımacılık (otomotiv, demir yolu ve gemi) önde geliyor. Ardından havacılık sanayi, genel makina sanayi ve kalıp sanayisi şeklinde sıralayabilirim. Enerji üzerinde durduğumuz bir sektördür ve umarım Türkiye’de de gelişen bir sektör olacaktır. Şu anda özellikle havacılık üzerinde duruyoruz ve düşüncem, hem Türkiye’de hem de dünyada daha fazla gelişeceği yönündedir.

Ürün gamınızda yaşanan gelişmelerden bahseder misiniz?
Ürün gamımız her türlü talaşlı metal şekillendirmede kullanılan hassas kesici takımlar alanında çok büyük bir yelpazeyi kapsamaktadır. CNC işleme merkezlerinde kullanılan her türlü karbür kesici uçlardan tutun frezeleme, delik delme, diş açma ve daha birçok işlemede kullanılan ürünler uzmanlık alanımız içindedirler.

Standart programımız yanında bir o kadar da müşterimizin işleme görevine uygun, mühendislik içeren katma değerli özel ürünler sunmaktayız. Tek bir tedarik kaynağından bu kadar çeşit teknolojik ürünü bir arada bulmak WALTER haricinde çok zor. Standart ürün olarak 45 bin çeşit ve bunun üç katı kadar da standarda yakın özel ürünlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Yılda iki kez yeni ürün çıkartarak kendi alanında “benchmark” olan WALTER, teknoloji markalarıyla da sektörün öncülerindendir. Tiger·tec®, Xtra·tec® ve WALTER patenti bizde olan ürün teknolojilerinden sadece bir kaçı. Özellikle ısıya karşı direnci artıran CVD ve PVD kaplama alanlarında WALTER gerçekten üst düzey bir marka. Bu da müşterilerimize metal işlemede ciddi avantajlar sağlıyor.

Haberin Tamamı ST Kesici ve Tutucu Takımlar Dergisi'nin Mayıs 2017 Sayısında

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 06:20
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler