Membran ile Doğrudan Sıkıştırma

Membran ile Doğrudan Sıkıştırma

Membran ile Doğrudan Sıkıştırma
Satınalma Zirvesi

Sıkma teknolojisi ve kavrama sistemleri yetkin lideri SCHUNK, yüksekperformanslı doğrudan sıkma için programını büyütüyor: Yenilikçi aile şirketi, çeşitlisıkıştırma geometrilerindeki iş parçalarını çekme etkisi ile her taraftankenetleyebilen, alüminyumdan yapılmış SPM plus 138 fikstür membranıgeliştirmiştir.

 

İlk olarak, bir 0,5 mm yüksekayar halkası hızlı palet değiştirme modülü ve fikstür zarının arasınayerleştirilir, daha sonra tam iş parçası geometrisi fikstür sıkma yüzeyininboşluğuna göre işlenir. Bir kez hazırlandıktan sonra, iş parçaları saniyeleriçinde yerleştirilebilir, çepeçevre VERO-S modülünün kilitlenmesi ilesıkıştırılır ve armatür membran özellikle deforme edilir. Tüm süreç alüminyumunelastik deformasyon aralığında gerçekleştirildiği için sıkıştırma işlemibinlerce kez tekrar edebilir.

 

EŞİT VE ÇOK GÜVENLİ KENETLEME

Geleneksel sıkıştırma bloklarınınaksine, bu sıkıştırma türünün sıkıştırma kuvveti, sadece bir eksen boyuncadeğil, bütün malzeme kontür çevresinde gerçekleştirilir. Elde edilen kuvvet-fitsıkma; eşit ve çok güvenli kenetleme sağlar. Membran, SPC hızlı değişim sıkmapimi yoluyla harekete geçirilir ve pnömatik tahrikli hızlı palet değiştirmesistemi ile bağlanır. Sadece birkaç milimetre sıkıştırma derinliğine bağlıolarak, iş parçası beş taraftan tam erişilebilirdir. Fikstür membranı, hızlıpalet değiştirme sistemine, 0.01 mm’den daha az bir tekrarlanabilirlikhassasiyetiyle konumlandırılabilir. İlave bir sıkma ünitesi kullanımı gereklideğildir. Eğer gerekirse, birkaç kez parça işlemede ve farklı iş parçasıgeometrileri için kullanılabilir. Sıkma ünitesi, ikinci set-up için iş parçasıkontürleri ve çeşitli malzemelerin hafif parça işleme işlemleri için uygundur.Maksimum iş parçası çapı 120 mm’dir.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 07:48
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler