ÜMRANİYE MİLLET BAHÇESİ’Nİ DOĞA İLE BÜTÜNLEŞTİRDİ

Marmara Fidancılık, Ümraniye Belediyesi tarafından Hekimbaşı mevkiinde 330 bin metrekarelik mesire alanının millet bahçesine dönüştürüldü Ümraniye Millet Bahçesi’ne proje, uygulama ve tedarik gibi birçok alanda çözüm sunarak doğayı konfor ve estetikle buluşturdu.

ÜMRANİYE MİLLET BAHÇESİ’Nİ DOĞA İLE BÜTÜNLEŞTİRDİ
Endüstri 40 Zirvesi

Peyzaj sektöründe başarısı ile öne çıkan Marmara Fidancılık, bugüne kadar birçok önemli projeye çözüm sundu. Markanın başarılı çalışmalarından biri de Ümraniye Millet Bahçesi. 
Ümraniye Belediyesi tarafından, Hekimbaşı mevkiinde 330 bin metrekarelik mesire alanı millet bahçesine dönüştürüldü. Marmara Fidancılık, bu dönüşümün proje, uygulama ve tedarik anlamında her aşamasında yer aldı.

DOĞA İLE BÜTÜNLEŞEN ŞELALELER İLE ZENGİNLEŞTİRLDİ

Proje alanında doğal bitki örtüsüne ve tabiata hiçbir zarar verilmeden inşa edilen Millet Bahçesi dere yatakları, şelaleleri, seyir terasları, bitki parterleri, yürüyüş ve koşu parkurları, bisiklet yolu, çocuklar için oyun alanları, voleybol sahaları ile ayrı ayrı lokal masaların bulunduğu yeşilin en doğal hâliyle hizmete sunuldu. İnsanların aileleriyle ve sevdikleriyle beraber vakit geçirebileceği, ağaçların altında içinde her türlü konforu barındıran bir Millet Bahçesi’nde arazi yapısının oluşturduğu vadilere doğal malzemelerle imal edilen dere yatakları ve şelaleler oluşturuldu.

DOĞAL ÇÖZÜMLER İLE MEVCUT YEŞİL ÖRTÜNÜN ZENGİNLEŞMESİNE DESTEK OLUNDU

Beş ayrı kaynaktan çıkan şelaleler, yaklaşık 130 mt uzunluğunda ve 1500 m2 yüzey alanıyla, çevresindeki açık ve kapalı seyir terasları, doğal bağlantı yolları ve bitkisel peyzajı ile bu büyük projenin en önemli parçalarından oldu. Millet Bahçesi içerisinde, doğal arazi yapısına uygun çözümler ile bitkisel tasarımlar yapılarak mevcut yeşil örtünün zenginleşmesine destek olundu. Her biri birbirinden detaylı çalışmaların ürünü olan sosyal tesis, idari bina, spor alanlarının çevre peyzajında kod çözümlerinde hücresel dolgu sistemi ile doğal malzemeler kullanıldı ve bu alanlar bitkilendirildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 18:06
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını