TOKİ Ataköylüleri mutlu edecek

ATAKÖY`LÜLERE GÜZEL HABER

TOKİ Ataköylüleri mutlu edecek


İdare, araziden İstanbul halkının yararlanmasını garanti altına almak üzere sahile kadar iki ayrı yol şeridinin ayrılmasını ve sahil şeridinde halka açık alan bırakılmasını ihale şartnamesine koydu. 

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, ``Ataköy halkının da gönlü olsun, ama biz orayı para verip aldık. Orada sadece İstanbulluların değil 72 milyonun hakkı var`` dedi. 

Bayraktar, yaptığı açıklamada, ``halka rağmen bir iş yapma`` peşinde olmadıklarını vurgularken, kamunun hakkını da korumak gerektiğini kaydetti. Yaklaşık 40 yıldır halka kapalı olarak kamu yararına olmayan işler için kullanılan alanı, hem halka hem devlet yararına değerlendirmek istediklerini belirten Bayraktar, bu amaçla hasılat paylaşımı yöntemiyle satışa çıkarılan arazinin şartnamesine halkın bu alanları kullanmasını sağlayacak maddeler konduğunu bildirdi. 

Şartname uyarınca arsanın iki yanından sahile kadar iki yol bandı ayrıldığını ayrıca sahil kıyısından da yaklaşık 30 dönüm bölgenin halka açık alan olarak bırakılacağını anlatan Bayraktar, buna ilişkin arazi terklerinin yapıldığını, kullanıma ilişkin şerhlerin konulduğunu kaydetti. 

Yine şartname uyarınca idarenin işin sonuna kadar tapuyu şirkete vermeyeceğini belirten Bayraktar, şöyle devam etti: 
``İhaleyi kazanan firma proje için ruhsat alamazsa arsayı geri alacağız. Halka rağmen bir şey yapmak doğru olmadığı gibi devlete rağmen de bir şey yapmak doğru değil. Ama halkın da maksatlı davrananlara rağbet göstermemesi lazım. Bu arsayı devlet para verip aldı. Devletin orada 400-500 milyon parası var. Bu arazinin imarını biz yaptırmadık, devletin hakkını korumak zorundayız. Bu arazide sadece Ataköylülerin değil 72 milyonun hakkı var.``

Tüm inşaat haberleri için -tıklayın-

 Tüm aktüel haberler için -tıklayın-

Tüm son dakika haberleri için -tıklayın-

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2010, 15:30
YORUM EKLE
Dergiler
Partnerler