banner1322
x

TAYVANLI YC INOX’TAN IGLO ARCHITECTS İMZALI YENİ BİR YATIRIM DAHA...

Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçireceği 50 bin metrekarelik kapalı alana sahip üçüncü yatırımının mimari projesinde Tayvanlı çelik devi YC Inox’un seçimi yine Iglo Architects’ten yana oldu.

TAYVANLI YC INOX’TAN IGLO ARCHITECTS İMZALI YENİ BİR YATIRIM DAHA...
Robot Zirvesi

Türkiye'nin ilk Tavyan yatırımını 2019 yılında başlatan YC Inox firması, iki yeni fabrikasını tamamladıktan sonra hız kesmeden yeni yatırım kararı aldı. Boru ve yüzey işlemi yapan iki fabrika yatırımından sonra, büyük çaplı endüstriyel borular üretmek için planlanan 50 bin metrekarelik kapalı alana sahip fabrikanın tasarımını da Türkiye’de konunun en yetkin mimarlık ve tasarım ofislerinden biri olan Iglo Architects üstlendi. 


Tasarım süreci Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar Karoğlu ortaklığındaki Iglo Architects tarafından yürütülen projenin Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içindeki 40 bin metrekarelik arazide inşaa edilecek binası için yapım ihalesi başlatıldı.

İNŞAAT SÜRECİNİN 2023 YILI SONUNDA TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Arazi eğimlerini baz alarak yerleştirilen bina, gün ışığından ve güneş panellerinden faydalanılarak enerji tasarrufu sağlanacak şekilde tasarlanmış. 3 bin metrekarelik yönetim ve ofis binası ise arazinin ormana bakan yüzüne yerleştirilerek daha sessiz, ferah ve verimli bir çalışma ortamı sağlanmış. Arazi kademelendirmeleri bahçe ve merdivenlerle oluşturulan amfili oturma mekanları, bahçeli meydanlarla bütünleştirilmiş.

Iglo Architects tarafından hayata geçirilecek YC Inox’un Türkiye’deki yeni yatırımının inşaat sürecinin 2023 yılının sonunda tamamlanması bekleniyor.

YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını