Tashkent City İntek ile yükseliyor

Özbekistan’ın başkenti Taşkent'te hayata geçen Tashkent City projesi çalışmalarında İntek Kalıp ve İskele Sistemlerini tercih etti.

Tashkent City İntek ile yükseliyor
Robot Zirvesi

Özbekistan’ın başkenti Taşkent'te hayata geçen Tashkent City projesinin beşinci parselinin tüm kalıp ve iskele malzemeleri İntek tarafından tedarik edildi. 
Proje kapsamında Döşeme Kalıbı "HD 150" sistemi: H=375 - 1100 cm – A= 10.800 metrekare, PANEMAX" perde kalıpları: H= 540 - 630 cm – A= 2.421 metrekare, PANEMAX" kolon kalıpları: 29 takım H= 540 - 600 - 1020 cm – A= 995 metrekare, SCS dairesel kolon kalıpları : Ø140 – H=500 cm – 4 takım, ADP ayarlı dairesel perde kalıpları: H=500 cm – A= 362 metrekare, FPS güvenlik konsolu sistemi: Otel bloğu 1 tam cephe ve PROTEK geçici kenar koruma sistemi: L=98 mtül x 10 takımı kalıp sistemleri kullanıldı. 

Farklı formlara çok kolayca adapte edilebiliyor olması PANEMAX sisteminin öne çıkan nitelikleri arasında yer alıyor. PANEMAX panel kalıp sistemi, 80 kN/m² (düzgün yayılı yük) gibi yüksek bir beton basıncı dayanımı, ön montaj gerektirmeden şantiyeye geldiği ilk günden itibaren kullanıma hazır olması, özel forma sahip çelik kenar profilleri ve buna uygun bağlantı kilitleri vasıtasıyla panellerin yan yana ve üst üste çok pratik bir şekilde birleştirilip sökülmesi, yine çelik kenar profillerin formu ve plywood ile birleşiminde gerçekleştirilen silikon detayı sayesinde plywoodun değiştirilmeden çok tekrar kullanılabilmesi gibi özellikleri ile mükemmel bir perde-kolon kalıbı sistemidir. PANEMAX sisteminde sektördeki diğer Avrupalı ve yerli birçok markadan farklı olarak, 18 mm değil 21 mm kalınlığında plywood tercih ediliyor. Söz konusu bu özeliği, eşit beton basınçlarında daha düşük sehim anlamına geliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 18:31
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını