SIFIR ATIK BELGESİNİ İLK ALAN OLDU

Daikin Türkiye, sektöründe ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazanan İstanbul’daki ilk şirket olarak başarısını ve sürdürülebilirlikteki çalışmalarını bir kez daha pekiştirdi.

SIFIR ATIK BELGESİNİ İLK ALAN OLDU
EndüstrideAra5

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 12 Temmuz 2019 tarihli ve 30829 sayılı Resmi Gazete yayınlı ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ni en hızlı şekilde uygulayarak sektöründe İstanbul’un ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazanan ilk şirketi olan Daikin Türkiye, bir kez daha çevreci yönüyle öne çıktı. ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ni hazırlan ardından ‘Sıfır Atık Eylem Planı’ oluşturdu. Sıfır Atık Eylem Planı çerçevesinde oluşturulan koordinasyon kurulu mevcut durumun değerlendirmesini yapan bunun ardından  yol haritasını belirleyen marka, plan dahilinde gerekli tedarikler sağlayerek, eğitim çalışmalarını yaptı. Bu çalışmalarının ardndan Daikin Türkiye, kendi sektöründe İstanbul’un ‘Sıfır Atık Belgesi’ alan ilk şirket olmayı başardı. 

ATIK YÖNETİMİNİ KOLAYLAŞTIRDI

Daikin Türkiye A.Ş.'nin Sıfır Atık Projesi kapsamında yaptığı çalışmalar arasında  Genel Merkez ve Daikin Akademi binalarında tüm masa altı çöp kovaları kaldırmak ve gerek çöp poşetlerinin israfını gerekse atık yönetimi daha kolay hale getirildi. Marka ayrıca tıbbi atık ünitelerini binalarda daha uygun yerlere konumlandırdı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 10:08
YORUM EKLE

Radyo

Peri

Dergiler