Realİstanbul projesi başlatıldı

Realİstanbul projesi başlatıldı

Realİstanbul projesi başlatıldı
Satınalma Zirvesi

Törende konuşan İttifak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Saka, Demirciler Sitesi Kooperatifine ait olan 45 bin metrekarelik arsayı kat karşılığı olarak aldıklarını, bu arsanın yaklaşık 20 bin metrekaresini Zeytinburnu Belediyesine terk ettiklerini belirterek, geriye kalan arsada, 5 bloktan oluşan 295 dairelik konut ve 10 bin metrekare üzerine bir alışveriş merkezi ve ofis bloku planladıklarını kaydetti.
Projenin mimarı Mehmet Alper de bir yıla yakındır üzerinde çalıştıkları projede, temel atma ve tanıtma noktasına geldikleri için mutlu olduğunu belirtti.
Alper, şöyle devam etti:
``Bulunduğumuz topraklar, tarihi bakımdan da çok önemli. Özellikle Osmanlı döneminde her zaman mesire yeri olmuş Çırpıcı çayırı, gerçekten çok önemli bir alan olarak tarihte yerini hep almıştır. Böylesine önemli bir toprak, 1940`lı yıllardan itibaren planlamanın getirdiği sorunlarla, sanayiye açılmış ve sanayi ile birlikte, birtakım olumsuz yapılaşmalar oluşmuştur. Ancak Zeytinburnu, günümüzde uygulanan yeni projelerle hak ettiği yeri bulacaktır.
Realİstanbul projesi, 300`e yakın bağımsız birimlerle `1+1`, `2+1`, `3+1`, `4+1` ve `5+1`lerden oluşan konutlar, yeşil alanlar, çocuk parkları, dinlenme alanları, sauna, spor tesisleri, otopark alanları hatta cenaze yıkama yerlerine kadar düşünülmüş önemli bir projedir.``
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ise proje sayesinde Zeytinburnu`nun ve Zeytinburnu halkının kazanacağını vurgulayarak, ``Dünyadaki bu büyük krize rağmen böyle bir adım atmak, herhalde ancak Karadenizliler`e mahsustur diye düşünüyorum. Allah, mahcup etmesin. Zor zamanlarda yatırım yapmak, er kişilerin işidir. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum`` diye konuştu.
AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır, Güngören Belediye Başkanı Yücel Karaman, eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Trabzonspor futbol takımı oyuncuları, eski Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, eski futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen`in katıldığı törende konuşmaların ardından, açılış kurdelesi, Murat Aydın, Muammer Saka, Sadri Şener ve Şenol Güneş tarafından kesildi.
Realİstanbul`da konut metrekare fiyatlarının, yaklaşık 3 bin TL ile 3 bin 200 TL civarında olacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2009, 14:21
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler