Otomatik Tırmanır Kalıp Sistemi ile Yükseliyor

Koza park projesi İstanbul Esenyurt’ta yükseliyor. İçinde AVM ve rezidans da bulunan projenin en dikkat çeken yapısı ise Swissotel. İstanbul’un en yüksek binaları arasına girecek olan otel projesi 213 metreye kadar yükselerek dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor. Bu devasa yapı, Doka otomatik tırmanır kalıp sistemi SCP ile yükseliyor.

Otomatik Tırmanır Kalıp Sistemi ile Yükseliyor
Endüstrideara

Doka, yüksek yapılarda en güvenli ve en hızlı çözümleri sunuyor. İşte tamda bu yüzden değişik geometrisi ve yüksekliği ile fark yaratacak olan yeni Swissotel için de tercih sebebi oldu.150 yıllık tecrübeye sahip olan Doka kalıp iskele sistemleri, 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanan yapının bu kadar hızlı ve maksimum güvenlik ile ilerlemesini mümkün kılıyor.

DOKA OTOMATİK TIRMANIR KALIP SİSTEMİ İLE 6 GÜNDE 1 KAT

Bu özel yapının inşası için yatırımcı firma olan Garanti Koza Doka SCP Otomatik Kalıp Sistemini tercih ediyor. Bu modüler yüksek binaların çekirdeği için kullanılıyor. Kalıp sistemi ile perde kalıbı ve çalışma platformu az sayıda güçlü hidrolik silindir sayesinde bir defada kaldırılarak bir sonraki döküm katına taşınıyor. Binanın çekirdek kısmı SCP Otomatik Kalıp Sistemi ile katlardan önde ilerler. Böylelikle döşeme ve perdeler tek seferde dökülebilir. Etrafı muhafaza edilen büyük ve geniş çalışma alanı ile hem güvenli bir çalışma ortamı sağlanıyor hem de hava koşullarından korunmuş olunuyor. 

Bu sistemle vinç kapasitesinde de tasarruf ediliyor. Şöyle ki platform tırmanırken hem malzeme konteyneri hem de beton dağıtıcının da dahil olduğu ağır yükler de kaldırılıyor.

Projede tercih edilen bir diğer sistem de Xclimb 60 koruma perdesi. Bu sistem yüksek binalarda tercih ediliyor. Bu projede de binanın eğilimli geometrisine uyum sağlayan ve proje lokasyonundaki şiddetli rüzgâra meydan okuyan yapısı sayesinde her koşulda güvenliği sağlamaya devam ediyor.

DOKADEK 30 İLE 1 GÜNDE 1000 M2

Dokadek 30 projenin hızına hız katan diğer sistemlerden bir tanesi. Sistem 2 farklı boyuta sahiptir. Dokadek 30 sayesinde 1000 m2 ‘lik döşeme normal uygulamalara göre 2 kat daha hızlı gerçekleşerek yalnızca 1 günde tamamlanabiliyor. Swissotel projesi için tedarik edilen 2.350 mdöşeme dökümleri Dokadel 30 ile rakipsiz bir hızla gerçekleşiyor. Bununla beraber sistemin bir parçası olan Eurex 30 dikmeler 10 yıllık ömre sahip ve taşıma kapasitesi 3 tondur. Bu sayede hem hızlı hem de güvenli kurulum sağlanabiliyor.

HAFİF VE EKONOMİK FRAMİ XLİFE

Hafif ve elle taşınabilen Kolon ve Perde Kalıp Sistemi Frami Xlife rüzgâr ve benzeri sebepler ile vincin çalışmadığı durumlarda kolay montajlı kalıplar için büyük bir avantaj sağlıyor. Sistem ön montaj gerektirmiyor şantiyeye indirildiği gibi kullanılabiliyor ve aynı şekilde söküm işlemi de çok hızlı  ve kolayca gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde hem zamandan tasarruf etmiş hem de diğer yöntemlere kıyasla işçilik masraflarını da yüzde 50’ye düşürmüş olursunuz.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 13:54
YORUM EKLE

Polinet

Sistem Çatı

Dergiler
Partnerler