Onduline bayilerini Barcelona’da ağırladı

KRİZ SONRASI REFAH DÖNEMİ OLUR

Onduline bayilerini Barcelona’da ağırladı
Satınalma Zirvesi

Onduline Avrasya tarafından geleneksel hale gelen bayi gezisi 2009 yılında Barcelona ve Madrid’e gerçekleştirildi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı gezide düzenlenen toplantılarda 2009 yılı yeni ürün projeleri ve planları sunulurken, ekonomik kriz değerlendirilerek Türkiye çatı pazarının genel durumu aktarıldı.
Proje Müdürü Melih Kamil yaptığı sunumda 2009 yılının yeni ürün ve projelerini anlattı. Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışı pazarlarda da Onduline Avrasya’nın yeşil çatıda önemli projelere imza atmak üzere olduğunun altını çizen Kamil, Onduline Avrasya`nın ‘fotovoltaik’ çatılar konusundaki çalışmalarından da bahsederken özellikle küresel ısınma ve dünyada gitgide artan enerji krizi sebebiyle güneş gibi sonsuz doğal kaynakların kullanılmasının ve yaygınlaşmasının artık kaçınılmaz olduğunu kaydetti.
Güneş enerjisi ile elektrik üretimi alanında devlet desteği konusunda da somut adımlar atıldığını ekleyen Kamil, diğer enerji kaynaklarının aksine elektrik üretiminde güneş enerjisinin doğaya verdiği herhangi bir zararın bulunmadığını ve fotovoltaik sistemlerin yaygınlaşmasıyla barajların ürettiği kadar elektriğin rahatlıkla üretilebileceğini vurguladı.   
Onduline Group bünyesinde Türkiye’de Onduline Avrasya tarafından yaratılmış ve tüm Onduline Group çatı pazarlarında yerini alan Sistem Onduvilla’dan da bahseden Kamil, bunlarla ilgili ilginç uygulama örnekleri sundu. Son olarak ‘Sistem Isoline ile Arduvaz’ çatı sistemi ile ortaya konan önemli uygulamalar ve yeni aksesuarlar da aktarıldı.

Burhan Karahan:
KRİZLERİN ARDINDAN REFAH DÖNEMLERİ GELİR

Onduline Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan ise yaptığı konuşmada yaşanan global ekonomik krizi değerlendirdi. Dünya ve Türkiye tarihindeki önemli krizlerden, sebep ve sonuçlarından bahseden Karahan, genelin aksine karamsar bir tablo yerine olumlu bir tablo çizmek gerektiğini vurgulayarak, tüm yaşanan önemli krizlerden sonra çıkarılacak dersler olduğunu ve krizler sonrası değişmeyen tek gerçeğin ise ardından gelen refah dönemleri olduğunu ifade etti.
İnşaat sektöründe gerileme olmasının doğal bir sonuç olduğunu açıklayan Karahan bunu daha çok gayrimenkul sektöründeki 4-5 yıllık nispeten diğer sektörlere göre biraz daha uzun süren dalga boylarıyla açıklamanın mümkün olduğunu ve bu dönemin sonunda da büyük bir büyüme ve hatta patlama beklenebileceğini de sözlerine ekledi.
Toplantının sonunda düzenlenen Gala gecesine Türkiye Barcelona Konsolosu Peyami Çıkla Kalyoncu, Madrid Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay A. Giray Hürgezen ve Barcelona konsolosluğu İdari Ataşesi Kurmay Albay İsa Gökmenoğlu da katıldı.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2009, 15:30
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler