banner1013
x

“Kuvars yüzeyler kullanım kolaylığı sunuyor”

Cosentino Türkiye Ülke Direktörü Alper Şensan, Cosentino’nun N-Boost teknolojisiyle yüksek performans sağlayan kuvars yüzeylerin hijyenik olması, az bakım gerektiren yapısı ve leke tutmayan özelliğiyle kullanım kolaylığı sunduğunu belirtiyor.

“Kuvars yüzeyler kullanım kolaylığı sunuyor”
EndüstrideAra4

Cosentino’nun Türkiye’deki çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Merkezi İspanya’da bulunan kuvars esaslı kompoze yüzeylerde global lider olan Cosentino Group  39 yıldır faaliyet gösteriyor. 1 milyon metrekare kapalı alana sahip tesislerimizde ürettiğimiz markalar ve ürünlerle yıllık 1 milyar Euro üzerinde ciroya ulaşıyoruz. Silestone ve Dekton ürünlerimizle yıllık 8 milyon metrekare üretim yapıyoruz. Ürün ve markalarımızın dağıtımını 80’den fazla ülkeye gerçekleştiriyoruz. 29’u kendimize ait tesislerde olmak üzere, 32 ülkede faaliyet yürütüyoruz. Dünya genelinde 140’den fazla ticaret ve iş birimimiz mevcut. Finansal ciromuzun yüzde 90'ını uluslararası pazarlardan elde ediyoruz. En büyük pazara sahip 32 ülkede distribütörsüz şekilde operasyonu kendimiz üstleniyoruz. Üretimden son tüketiciye tüm süreci kontrol ediyoruz. Türkiye pazarına 2014 yılında girdik. Cosentino, ABD pazarı hariç, tarihinde ilk defa bir ülkeye eşzamanlı olarak üç Cosentino Center açarak hızlı bir giriş yaptı. Örneğin Almanya ya da Fransa gibi ülkelerde önce bir Center açıyor, büyüdükten sonra sırasıyla ikincisini ve üçüncüsünü açıyor. Bu da Cosentino’nun Türkiye pazarına verdiği önemi gösteriyor. Kısa sürede geniş bir saha satış kadrosuna sahip olduk. Bu durum, sektörümüzdeki diğer oyunculardan farkımızı ortaya koyuyor. Türkiye operasyonumuzda başlattığımız istihdam, lojistik ve stok yatırımlarımıza devam edeceğiz.

Kuvars yüzeylerin kullanımının sağladığı avantaj nedir? Hangi alanlarda kullanılabilir?

Islak mekanlarda uzun yıllardır geleneksel olarak mermer ve granit kullanılırdı. Ancak, yüzlerce milyon yıllık bir süreç sonucu oluşan bu doğal malzemelerde renk ve desen çeşitliliğinin sınırlı olduğunu söyleyebilirim. Hal böyle olunca tasarımlarda tekdüzelik oluşmaya başladı. Tam bu noktada, yaklaşık 25 sene önce kuvars esaslı kompoze taş teknolojisi ortaya çıktı. Bu sayede, tabiatın bahşettiği en sert ve dayanıklı doğal malzeme olan kuvars ile kompozit malzemeler üretilmeye başlandı. Bu teknoloji ile yüzde 90-95 civarında doğal kuvars kullanılarak çok çeşitli renk ve desenlerde, yüksek dayanıklı ürünler piyasaya çıktı. Bu ürünlerin kullanım boyunca yüksek dayanıklılık göstermesi, uzun ömürlü olması ilgiyi artırdı. Günümüzde teknolojik ilerlemeyle kuvars taşından farklı yüzey kaplamaları elde ediliyor. Elde edilen bu malzemeler zemin, cephe kaplaması, merdiven uygulamaları, banyo ve mutfaklar için sağlam ve hijyenik tezgahlar olarak kullanılıyor. Cosentino’nun N-Boost teknolojisiyle yüksek performans sağlayan kuvars yüzeyler hijyenik olması, az bakım gerektiren yapısı ve leke tutmayan özelliğiyle kullanım kolaylığı sunuyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 15:21
YORUM EKLE

Polinet

Bestherm

Dergiler