banner1322
x

İŞ MODELLERİNİ HİBRİT BİR MODELE EVRİMLEŞTİRECEK

2021 yılında GEP CLUB ile daha çok elektrikçiye ulaşmak istediklerini de söyleyen Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia, dijital atılımlar için yatırımlarına devam edeceklerini vurguladı. Garcia, iş modellerini online ve offline’ı içerecek şekilde hibrit bir modele evrimleştireceklerini söyledi.

İŞ MODELLERİNİ HİBRİT BİR MODELE EVRİMLEŞTİRECEK
Endüstrideara

Anahtar priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kanalı kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyü ve 50 milyon anahtar üretim kapasitesi ile farklılaşan Günsan Elektrik, 2021 yılında da yatırımlarına ve iş birliklerine devam edecek.

ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRDI

Zor bir yıl geride kalsa da doğru stratejiler ve adımlarla yılı sektör ortalamasının üzerinde tamamladıklarını dile getiren Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia; “Üretim kapasitesini her geçen gün arttıran ve AR-GE’ye ciddi yatırımlar yapan bir şirketiz. Yeni normale uyum sağlayarak iş modelimizi dijitalleştirerek iş ortaklarımıza kesintisiz hizmet verdik. Çok kanallı pazarlama (OmniChannel Marketing) stratejimiz doğrultusunda hedef kitlemize pek çok farklı kanaldan doğru zamanda doğru iletişim ile ulaşarak, verimli ve mutlu bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya odaklandık. Bu süreçte pek çok kişinin eviyle ilgilenip evin eksiklerini tamamlamaya başladıklarını görmemizle birlikte yenilikçi ve kişiselleştirilebilen ürünlerimizi birçok farklı kanal üzerinden tüketici ile buluşturmaya devam ettik.  Aynı zamanda GEP CLUB ile elektrikçilerle olan etkileşimi arttırdık. Çevik, hızlı ve esnek yapımız ile rakiplerimizden pazar payı aldık. Bu sayede 2020 yılını çift haneli büyüme rakamlarıyla kapatacağız” dedi.

Gelecek yıl için ümitli olduğunu söyleyen Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia; “Hızla gelişen, küresel rekabet gücü yüksek bir sektöre sahibiz. Sadece iç pazara değil diğer coğrafyalara da ürün ve hizmet vermek açısından önemli bir misyon üstleniyoruz. Günsan olarak ülkemizdeki ve ihracat yaptığımız coğrafyalardaki gelişmelere paralel olarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Geride bıraktığımız yılda tecrübe ettiğimiz tüm değişimler bizi daha güçlü kıldı. Bu sene yapmış olduğumuz büyümeye ek olarak tekrar çift haneli büyüme hedefliyoruz ve bunu pazar payımızı arttırarak yapacağız. Bunun için iş birliklerine imza atmaya ve ürün gamımızı geliştirmeye devam edeceğiz. 2021 yılında son kullanıcıların ve elektrikçilerin ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünlerin lansmanını yapacağımızı söyleyebiliriz” dedi.

DİJİTALLEŞME ATAĞI İLE DAHA FAZLA KİŞİYE ULAŞACAK

Sektörü değiştiren ana faktörün teknoloji ve farklı iş modelleri olduğuna dikkat çeken Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia; “Mevcut rekabet koşullarında dijitalleşmenin ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda online atılımların hem katma değer yaratma, hem global ekosisteme dahil olma hem de verimliliği üst düzeyde tutabilmenin ilk kuralı olduğu aşikar. Biz de bu değişim karşısında adımlarımızı atıyor ve yeni yılın stratejisini bu temel üzerinden şekillendiriyoruz. Bu kapsamda alt yapı çalışmalarımıza hız kazandırdık. GEP CLUB ile elektrikçilere hizmet vermeye, hem sektörün gelişimine katkı sağlamaya hem de iş ortaklarımıza kazandırmaya devam edeceğiz. 2021 bizim için dijitalleşmeye odaklanacağımız bir yıl olacak. Aynı zamanda online ticaret kanalımızı da geliştirerek her an erişilebilir olmak istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını