İnşaat usta ve kalfaları eğitiliyor

İnşaat usta ve kalfaları eğitiliyor

İnşaat usta ve kalfaları eğitiliyor
Satınalma Zirvesi

Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Aytaç Durak`ın kursa katılanlara inşaatçılıkla ilgili deneyimlerini anlattığı belirtildi. Açıklamaya göre Durak, inşaatçılık mesleğinin inceliklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:
``Kurslarımızda ayrıntılara önem veriyoruz. Bunlar bilindikçe ustalarımızın randımanı artacak. İnşaatlar daha sağlam olacak. Daha az parayla daha çok iş yapılmış olacak. Sizler yevmiye ile çalışan işçilersiniz. İşten çıktıktan sonra öğrenciler gibi meslek dersine giriyorsunuz. Eğitime önem vermeniz, saygı duyulması gereken bir konu. Sizleri kutluyorum.``
Müteahhitler Birliği Başkanı İsmail Babacan ise Adana Valiliğince il genelinde 31 Ocak 2007 tarihinden itibaren sertifikası olmayan usta ve kalfaların çalıştırılmasının yasaklandığını hatırlatarak, imzalanan protokol gereği düzenlenen eğitim programı çerçevesinde geçen yıl 153 ustaya mesleki eğitim kursu verildiğini kaydetti.
Babacan, program çerçevesinde 427 kalfa ve ustanın eğitiminin sürdüğünü, kursların sonunda Milli Eğitim Bakanlığınca açılacak sınavlarda başarılı olanlara uluslararası geçerliliği olan sertifika verileceğini de bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2009, 15:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler