İBB'DEN İSTANBUL’A YENİ PROJE…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliğinin protokolünü imzalayan Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi Kampüsüne, yapı laboratuvarı kuracak.

İBB'DEN İSTANBUL’A YENİ PROJE…
EndüstrideAra - Haber Detay

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile protokol imzalayan Boğaziçi Üniversitesi arasında imzalanan protokol sonrası kurulacak yapı laboratuvarının ihalesinin yapıldığı açıklandı. 9 Kasım’da sonucu ilan edilen ihaleye göre laboratuvarın yapımını, 13 milyon 173 bin TL’ye Ufuk Proje Mühendislik Mimarlık İnşaat Şirketi’nin üstlendiği açıklandı. Laboratuvarın ihale kapsamındaki işlerinin, 29 Aralık 2021 tarihine kadar tamamlanacağı belirtilirken yaklaşık 3 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek laboratuvarın 2 bloktan oluşacağı; bir bodrum olmak üzere 5 katlı yapılacağı açıklandı. 

AMAÇ İSTANBUL'UN TEHLİKELERE DAYANIKLI BİR KENT OLMASI

Yapı Laboratuvar Binası’nın İBB’nin, Boğaziçi Üniversitesi’nin, Edinburgh Üniversitesi’nin paydaşı olduğu Yarının Şehirleri projesinin kapsamında inşa edileceği açıklandı. İBB ve Boğaziçi Üniversitesi’nin imza atarak çalışmaya başladığı protokolle, İstanbul’un çoklu tehlikelere dayanıklı bir kent olmasının amaçlandığının altını çizen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, İstanbul’da yaşayan her bireyin olası afetlerden korunabilmesinde sivil toplumun, belediyelerin, üniversitelerin ve meslek odalarının koordinasyonunun önemine işaret etti. Polat, her paydaşın görüşünü dikkate alınan çalışmaların yürütüleceğinin altını çizdi.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 10:32
YORUM EKLE

Fullboard

Peri

Dergiler