HER ÜÇ SANİYEDE BİR CAM ÜRETİMİ GERÇEKLEŞİYOR

Endüstriyel cam devi olan Yorglass, 2021 senesinde başarılarını artırdı. 60’a yakın ülkeye ürünlerini ulaştıran, Türkiye’deki pazar payını yüzde 50’ye, Avrupa’daki pazar payını ise yüzde 25 seviyesine ulaştırdı.

HER ÜÇ SANİYEDE BİR CAM ÜRETİMİ GERÇEKLEŞİYOR
Robot Zirvesi

Güvenilir ve global bir tedarikçi vizyonuyla 60’a yakın ülkeye ürünlerini ulaştıran Yorglass, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde bulunuyor ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 1000 ihracat şampiyonunu açıkladığı listede de ilk 500’de yer alıyor. 2021 senesini etkin faaliyetlerle noktalayan Yorglass’ın gelecek hedefleri ise daha iyi bir dünya için sürdürülebilirlik çalışmalarına ağırlık vermek ve beyaz eşya camı alanındaki yatırımlarını hızlandırmak şeklinde planlıyor.

10 SENEDE 250 MİLYON ADET CAM

Yorglass CEO’su olan Semavi Yorgancılar, 2021 yıılnda daha da büyüdüklerini, pandemi koşullarında önemli yatırımlarda bulunduklarını belirtti. Bolu, Çerkezköy, Eskişehir, İzmir ve iki de Manisa’da olmak üzere altı üretim tesisine sahip olduklarına dikkat çeken Yorgancılar, “İşimizi severek yapıyor, üretmeyi seviyoruz. İşini büyük bir tutkuyla yapan ve odaklanan bir ekiple Yorglass sürekli gelişerek büyüyor. 10 yılda beyaz eşya sektörüne sattığımız cam adedi 250 milyonu geçti. 1974’te endüstriyel cam işine girdiğimiz günden bu yana başarıdan besleniyoruz ve bu da bize her şeyin daha iyisini yapabilme gücü veriyor” şeklinde konuştu.

AVRUPA’DAKİ PAZAR ORANI YÜZDE 25’E ULAŞTI

Ürünlerini 60’a yakın ülkeye ulaştırdıklarının bilgisini aktaran Yorgancılar, 2021’de Türkiye’deki pazar paylarının yüzde 50’ye, Avrupa’daki pazar paylarının da yüzde 25 seviyesine çıktığını ifade etti. Yorgancılar, “Çalışan sayımız iki katına ulaştı. Tüm fabrikalarımızda her üç saniyede bir cam üretiyoruz.  Dünyanın en büyükleriyle yan yana ilerliyor, güvenilir ve global bir tedarikçi olarak iş ortaklarımız tarafından ödüllendiriliyoruz. Uluslararası iş ortaklarımız için hayata geçirdiğimiz Çerkezköy beyaz eşya tesisimiz faaliyetlerini artırırken, Bolu ve Eskişehir işletmelerimiz de başarıyı katlıyor. Bunun en önemli göstergesi iş ortaklarımız tarafından Yılın Global Tedarikçisi seçilmemiz oldu. Ödül töreni de Çerkezköy beyaz eşya işletmemizde düzenlendi. Ayrıca yıl bitmeden dünyanın önde gelen vergi ve yönetim danışmanlığı firması Deloitte tarafından yapılan değerlendirmede 2021’in ‘En İyi Yönetilen Şirketler’ kategorisinde ödülün sahibi olduk. Tüm bunlar bizim için heyecan verici bir motivasyon kaynağı” şekilnde konuştu.

YIL BAŞINDA AR-GE MERKEZİ FAALİYETTE OLACAK

Yorgancılar, pandemiyle beraber tüm dünyada dijitalleşmenin hızlandığını ve Yorglass’ın da her kademesinde dijitalleşmenin yaşandığını dile getirdi. Yorgancılar, sözlerine şöyle devam etti: “Cam, yapısı ve özellikleri itibarıyla alternatifi bulunmayan bir ürün. Altı tesisimizdeki faaliyetlerimizi bu görüşümüzden yola çıkarak kurguluyor, yaşama değer katan yeni nesil teknolojilerle oluşturduğumuz ürünleri Endüstri 4.0 altyapısını kullanarak ortaya koyuyoruz. İnovatif ürünler geliştirmek için Ar-Ge merkezimizin kurulum çalışmaları yakında tamamlanıyor. Çağımızın tüm ihtiyaçlarına cevap veren geniş ürün yelpazemizle endüstriyel cam sektörüne öncülük etmeye devam edeceğiz.”

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İLK ÇEYREKTE

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacısı olduklarınıa dikkat çeken Yorgancılar, “Bu açıdan da sektörümüzde tekiz ve bundan gurur duyuyoruz. Tüm işletmelerimizde karbon emisyonumuzu daha da düşürecek, enerji tasarrufu için altyapı çalışmalarımızı tamamlayacağız. ‘Daha iyi bir gelecek’ düşüncesi yalnızca başarılı sürdürülebilirlik çalışmalarıyla gerçeğe dönüşür. Dolayısıyla geleceğimizi dünyamızın geleceğinden ayrı yerde konumlamıyor, süreçlerimizde çevre dostu uygulamaları kullanıyoruz. Çok yakında Yorglass 2021 Sürdürülebilirlik Raporumuzu da yayınlayacağız” şeklinde konuştu.

BEYAZ EŞYA CAMINA YOĞUN TALEP

Beyaz eşya camı alanındaki yatırımlarını hızlandıracaklarını söyleyen Yorgancılar, yakın dönemde ise önemli bir yatırımı duyuracakları bilgisini paylaştı. İş ortakları için devreye aldıkları yatırımlarının global düz cam pazarına büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Yorgancılar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemiyle birlikte tüketicilerin alışveriş tercihleri değişince özellikle beyaz eşya alanında iş ortaklarımızın önemli ölçüde talepleri oluyor ve biz de bu taleplere hızlıca cevap veriyoruz. Markamıza duyulan güveni daha da ileriye taşıyacağız. Global bir tedarikçi olma sorumluluğuyla çalışmayı sürdürüyor, yatırımlarımızı iş birliklerimiz doğrultusunda kurgulamaya devam ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 15:32
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını