Dikmen Vadisi 3. Etap Kentsel dönüşüm projesi tamamlandı

Dikmen Vadisi 3. Etap Kentsel dönüşüm projesi tamamlandı

Dikmen Vadisi 3. Etap Kentsel dönüşüm projesi tamamlandı
Satınalma Zirvesi

Başkentte yapımı tamamlanan Kentsel Dönüşüm Projesi Dikmen Vadisi 3. Etap için 10 Ekim Cumartesi günü tören düzenlenecek.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Dikmen Vadisi Projesi ülkemizde uygulanan Kentsel Dönüşüm Projelerinin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Tamamı gecekondulardan oluşan bu bölge yeşili bol, sosyal donatıları fazla, modern ve çağdaş bir yaşam alanına dönüştürülmüştür.” dedi.

BUGÜNE KADAR YAPILAN KONUT SAYISI

Gökçek, Dikmen vadisi 3. Etap Dönüşüm Proje kapsamında bin 134 konut yapıldığını, bunlardan 303’ünün hak sahibi konutu olduğunu belirterek,
“Konut ve rekreasyon alanlarının yanı sıra tüm Vadi’nin pissu ve yağmur suyunu taşıyacak, mevcut binaların 60 metre altında bir ucu Kara Harp Okulundan çıkan tünel inşa edildi, yeşil alan miktarının arttırılmasına büyük önem verildi, çocuklar için özel olarak tasarlanan Çocuk Köyü ile bir ilke daha imza atıldı, 6 bin 400 metrekare uzunluğundaki havuz ve dere alanı üzerine doğal gezinti ve dinlenme alanları oluşturuldu ve en dikkat çeken ‘yapay tırmanma duvarı’ yapıldı.”

http://www.haberortak.com

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2009, 07:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler