banner1118
x

DEV PROJEDE KEDİ YOLU YAPIMINA BAŞLANDI

Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü olmaya aday olan Çanakkale Köprüsü’nün yapımında önemli bir aşamaya gelindi. Projede işçilerin üzerinde çalışacağı platformun yapımına başlandı.

DEV PROJEDE KEDİ YOLU YAPIMINA BAŞLANDI
Robot Zirvesi

Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da tamamlanmasını merakla beklediği Çanakkale Köprüsü’nün yapımı hızla devam ediyor. Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirerek şehirler arası ulaşımda önemli kolaylık sağlayacak olan "1915 Çanakkale Köprüsü"nde işçilerin üzerinde çalışacağı platform olan "kedi yolu" yapımına başlandığı açıklandı.  Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü sıfatıyla öne çıkacak olan proje kullanılan yapı teknolojisi de dikkat çekiyor.

İŞÇİLERE ÇALIŞMA FIRSATI SUNUYOR

Her iki yakayı birbirine ilk kez bağlayan halatlar üzerinden devam eden çalışmalarında, "kedi yolu"nun çalışmalarına başlandı. Bir çalışma platformu olan yol, burada görev yapan işçilerin üstünde çalışma fırsatı sunuyor. Köprüde yapılacak kedi yolu ile Avrupa ve Asya yakalarındaki deniz üstü çalışmaların hızlanması planlanıyor. (AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 17:07
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler