Dev Biyolojik Gölete Bioart İmzası

Bioart Biyolojik Tasarımlar, Çorum’a 24 bin metrekare biyolojik gölet inşa ediyor. Bioart Biyolojik Tasarımlar’ın, Orhan Günerigök-Boyut Proje konsorsiyumu işbirliği ile hayata geçirdiği proje, Türkiye’de belediyeler tarafından gerçekleştirilen en büyük biyolojik göletlerinden biri olacak ve Çorum Kentpark Projesi tamamlandığında içerisinde bulunan biyolojik gölet parka farklı bir estetik ve değer katacak.

Dev Biyolojik Gölete Bioart İmzası
Satınalma Zirvesi

Biyolojik gölet, havuz ve sulama sistemleri alanında tüm Türkiye’de faaliyet gösteren Bioart Biyolojik Tasarımlar, Çorum’da üstlendiği proje ile referanslarına yenisini ekliyor. Bioart Biyolojik Tasarımlar’ın, Orhan Günerigök-Boyut Proje konsorsiyumu işbirliği ile hayata geçirdiği proje, Türkiye’de belediyeler tarafından gerçekleştirilen en büyük biyolojik göletlerinden biri olacak ve Çorum Kentpark Projesi tamamlandığında içerisinde bulunan biyolojik gölet parka farklı bir estetik ve değer katacak.

Çorum Belediyesi 212 dönümlük Kentpark projesi içinde bulunan 24 bin metrekare büyüklüğündeki biyolojik gölet sistemi ile ilgili Almanya, Avusturya, İngiltere ve Türkiye’ de faaliyet gösteren birçok firma ile fizibilite çalışması yapıp son karar olarak su kalitesi, işletme ekonomisi, görsellik gibi değerleri de göz önüne alarak, biyolojik arıtmayı yüzde 100 karşılayan Bioart Biyolojik Tasarımlar markasını tercih etmiştir.

TAMAMEN BİYOLOJİK YÖNTEMLERLE ARITILACAK

Bioart tarafından geliştirilen biyolojik arıtma özelliğine sahip gölet, tamamlandığında kimyasal katkı maddeleri olmadan tamamen biyolojik yöntemlerle arıtılacaktır. Yapmış olduğumuz arıtma sisteminde demiroksit, fostech ve sonradan bakteri enjeksiyonu gibi herhangi bir doğal olmayan yöntem kullanılmamaktadır. Yapılan hesaplamalarda işletme maliyeti bakımından alternatiflerine oranla yaklaşık yüzde 25 daha avantajlı çözüm sunan biyolojik gölet, bu sayede Çorum Belediyesi’ne işletme anlamında önemli avantaj kazandıracaktır.

Yalıtım malzemesi olarak dünya lideri Firestone ürünlerinin kullanıldığı biyolojik gölet projesinde, 14.200 su bitkisi de yer alacaktır. Etrafında oturma terasları, yürüme yolları, seyir kuleleri, fotoğraf çekim alanları ve diğer birimlerin yer alacağı biyolojik göletin yapımı hızla sürüyor.

Bioart tarafından yapımına devam edilen biyolojik gölet ile Kent Park tamamlandığında, Çorum halkı ile ziyaretçiler huzur veren bir ortamda dinlenebilecekleri, eğlenebilecekleri ve aynı zamanda spor yapabilecekleri nitelikli bir rekreasyon alanına kavuşacaklar.

YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler