Dev Biyolojik Gölete Bioart İmzası

Çorum'a, Bioart Biyolojik Tasarımlar, 24 bin metrekare biyolojik gölet inşa ediyor. Proje, Türkiye’de belediyeler tarafından gerçekleştirilen en büyük biyolojik göletlerinden biri olacak. Bioart Biyolojik Tasarımların, Orhan Günerigök-Boyut Proje konsorsiyumu işbirliği ile hayata geçirildi. Çorum Kentpark Projesi tamamlandığında da içerisinde bulunan biyolojik gölet parka farklı bir estetik ve değer katacak.

Dev Biyolojik Gölete Bioart İmzası
Endüstri 40 Zirvesi

Çorum’da üstlendiği proje ile, tüm Türkiye’de Biyolojik gölet, havuz ve sulama sistemleri alanında faaliyet gösteren Bioart Biyolojik Tasarımlar, referanslarına bir yenisini daha ekliyor. Proje,Bioart Biyolojik Tasarımlar’ın, Orhan Günerigök-Boyut Proje konsorsiyumu işbirliği ile hayata geçirildi. Çorum Kentpark Projesi tamamlandığında içerisinde bulunan biyolojik gölet parka farklı bir , değer ve estetik katacak olan proje, Türkiye’de belediyeler tarafından gerçekleştirilen en büyük biyolojik göletlerinden biri olacak. Kentpark projesi içinde bulunan 24 bin metrekare büyüklüğündeki biyolojik gölet sistemi ile ilgili  Çorum Belediyesi  Avusturya,Almanya, İngiltere ve Türkiye’ de faaliyet gösteren birçok firma ile fizibilite çalışmasında bulundu. Ancak son  karar olarak işletme ekonomisi, su kalitesi, görsellik gibi değerleri de göz önüne alarak,  biyolojik arıtmayı yüzde 100 karşılayan Bioart Biyolojik Tasarımlar markasını tercih etmiştir.

TAMAMEN BİYOLOJİK YÖNTEMLERLE ARITILACAK

Biyolojik arıtma özelliğine sahip gölet, tamamlandığında, Bioart tarafından geliştirilen yöntemler sayesinde, kimyasal katkı maddeleri olmadan tamamen biyolojik yöntemlerle arıtılacaktır. Demiroksit, fostech ve sonradan bakteri enjeksiyonu gibi herhangi bir doğal olmayan yöntem  yapmış olduğumuz arıtma sisteminde kullanılmamaktadır. Yapılan hesaplamalarda biyolojik gölet, işletme maliyeti bakımından alternatiflerine oranla yaklaşık yüzde 25 daha avantajlı çözüm sunuyor,  bu sayede sistem, Çorum Belediyesi’ne işletme anlamında önemli avantaj kazandıracaktır. 14.200 su bitkisi kullanılacak olan  biyolojik gölet projesinde, yalıtım malzemesi olarak da dünya lideri Firestone ürünleri kullanıldı. Etrafında yürüme yolları,  oturma terasları, seyir kuleleri, fotoğraf çekim alanları ve diğer birimlerin yer alacağı biyolojik göletin yapımı hızla sürüyor. Kent Park,Bioart tarafından yapımına devam edilen biyolojik gölet ile tamamlandığında, Çorum halkı ile ziyaretçiler huzur veren bir ortamda dinlenip eğlenebilecekleri ve aynı zamanda spor yapabilecekleri nitelikli bir rekreasyon alanına kavuşacaklar.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 16:06
YORUM EKLE

Sensörmatik

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını