banner1322
x

CMD Metal’den kaliteli ve güvenli yangın kapıları

Ulusal ve uluslararası standartlara uygun yangın çıkış kapıları, metal kapılar, yangına dayanıklı şaft kapakları ve inox paslanmaz kapı imalatı gerçekleştiren CMD Metal, kalitesiyle öne çıkıyor.

CMD Metal’den kaliteli ve güvenli yangın kapıları
Endüstri 40 Zirvesi

İstanbul’da 2011 yılında yangın kapısı üretmek üzere kurulan CMD Metal, İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan tesislerinde yangın çıkış kapıları, metal kapılar, yangına dayanıklı şaft kapakları ve inox paslanmaz kapı imalatı gerçekleştiriyor. Yaklaşık 1000 metrekare kapalı alanda üretim yapan markanın aylık üretim kapasitesi 800- 1000 kapı. Tasarım, imalat ve montaj gibi üretime dahi tüm süreçleri kendi bünyesinde gerçekleştiren CMD Metal, ulusal ve uluslararası standartlara uygun, kaliteli, güvenilir kapılarıyla öne çıkıyor.

Kaliteleri nedeniyle bugüne kadar birçok prestijli projede tercih edildiklerini belirten ettiren CMD Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Süt, müşterilerine üretimini yaptıkları yangın çıkış kapıları, metal kapılar, yangına dayanıklı şaft kapakları ve inox paslanmaz kapılarıyla hizmet verdiklerini aktarıyor. Yangın kapılarının Amerika haricinde her ülkede geçerli olan uluslararası sertifikalara sahip olduğunu dile getiren Süt, “Yangına karşı 60 dk- 180 dk kadar dayanımlı olan yangın kapılarımız mevcut. Aynı zamanda ses, ısı izolasyonlu kapılarımız da var. Yangın kapılarımızın yangın dayanım sınıfı: E180, El260’dır. Yaşam alanlarında yangın kapıları mutlaka kullanılması gerekiliyor. Acil çıkış kapısı olarak da bilinen yangın kapılarına, istenen RAL renginde boyayarak opsiyonel olarak panik bar ve kol ilave edebiliyoruz. Kendi kendine kapanması için ise hidrolik takarak standarda uygun hale getiriyoruz. Yangın ve acil durumlarda kullanılan kapılar, fonksiyonel olmanın yanında estetik ve ergonomik özellikleri de taşıyor. Ürün özellikleri olarak mekana ve kapı ölçülerine göre çift kanatlı ve tek kanatlı olarak da imal edebiliyoruz. Standart üretimin yanı sıra özel ölçülerde de imalat gerçekleştiriyoruz.” Diyor.

Binaların depolarında, jeneratör ya da elektrik odalarına üretimini yaptıkları metal kapılar ile hizmet verdiklerini aktaran Süt, metal kapılarının yangına karşı dayanımlı olduğunun altını çiziyor. Yangına dayanıklı şaft kapakları ile de müşterilerine hizmet verdiklerini aktaran Süt, “Apartmanların kat boşluklarında olası bir yangının diğer alanlara yayılmasını engellemek amacıyla yangına dayanıklı şaft kapakları kullanılmak zorunda. Bu kapaklar yangının dağılmasını engelleyerek daha büyük sorunların önüne geçilmesini sağlıyor. Şaft kapaklarının yangına karşı dayanımı 60 dakikadan başlıyor, 180 dakikaya kadar olanı mevcut.” Diyor. 
 

CMD Metal olarak Arap ülkelerinde temsilcilerinin bulunduğunu aktaran Süt, Katar’da 2022 yılında gerçekleşecek olan Olimpiyat projesi için hazırlıklarının sürdüğünü ifade ediyor. Bu proje için temsilcilikler açtıklarını dile getiren Süt, “Firmamızın standartlarının kabul görülmesi üzerine ürün satmaya başladık. Aynı zamanda Körfez ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Son aylarda bir diğer önemli pazarımız Gürcistan oldu. Bu ülkeye, 9 m x 9 m ebadı ile dünyanın en büyük yangın kapısını üretiyoruz.” Diye konuşuyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 19:20
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını