Cirosunu yüzde 35 arttırdı

Türkiye çimento sektörünün global oyuncusu Çimsa’nın 6 aylık cirosu, bir önceki yıla kıyasla yüzde 35 artışla 853.343.771 TL olarak gerçekleşti. Çimsa 2018 yılının ilk 6 aylık dönemine ait net karını 117.436.245 TL, cirosunu ise 853.343.771 TL olarak açıkladı.

Cirosunu yüzde 35 arttırdı
Endüstri 40 Zirvesi


Türkiye’nin Sabancısı’ndan aldığı güç ve 46 yıllık tecrübesi ileÇimsa, yılın ilk 6 ayındakarlı büyüme yolculuğunu sürdürdü. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) ile paylaşılan finansal verilere göre Çimsa’nın 6 aylık cirosu 853.343.771 TL; net karı ise 117.436.245TL olarak gerçekleşti.


ÜLKE EKONOMİSİNE VE TOPLUMA DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYORUZ


Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, “Yurt içi ve yurt dışı piyasalarda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar neticesinde, geride bıraktığımız ilk 6 ay güçlü ekonomik performansımızı taçlandırdığımız, emeklerimizin meyvesini topladığımız bir dönem oldu. 2017 yılında yaklaşık 103,8 milyon ABD Doları tutarında gerçekleştirdiğimiz ihracat ile Türkiye İhracatçılar Birliği’nin (TİM) 25. Olağan Genel Kurulu kapsamında düzenlenen Türkiye İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde, çimento, cam, seramik ve toprak ürünleri sektörünün ilk üç firması arasında yer aldık. Ayrıca, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında ilk 100 şirket arasında yer alarak, ekonomik gelişmeye sağladığımız katkıyı gözler önüne serdik” dedi.
Özhatay “Türkiye çimento ve yapı malzemeleri sektörünün global oyuncusu olarak attığımız adımlarla şirketimizi geliştirmenin yanı sıra, faaliyette olduğumuz iller başta olmak üzere insan hayatına ve çevreye yatırım yaparak, kalıcı değer yaratma misyonuyla hareket ediyoruz.Niğde’de 8 yıldır devam eden ve bu yıl ilk kez Kayseri’de gerçekleştirilen ‘Yaz Çocukları’projemiz ile fabrika çalışanlarının çocukları ve civar köylerde ikamet eden toplam 863 çocuğun fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkı sağlanmasına destek olduk. Ayrıca, fabrika çalışanlarımızın işbirliğiyle, Çimsa Niğde Geri Dönüşüm Parkı’nda atıkların ekolojik dengeyi bozmayacak şekilde geri kazanımını sağladık. Bütün bu çalışmalarla hedefimiz, yaşadığımız toplum için değer üretmektir” şeklinde konuştu.

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 1972 yılında kurulmuştur. Çimsa bugün, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisi, Marmara terminali ve Malatya Çimento Paketleme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.


Beyaz çimento alanında dünyanın ilk iki markasından biri olan Çimsa, Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento oyuncusudur.


Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır.
Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye’de çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir. Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:58
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını