Bize ağaçtan düşen adam lazım

BİZE AÐAÇTAN DÜŞEN ADAM LAZIM

Bize ağaçtan düşen adam lazım
Satınalma Zirvesi

Türkiye Resmi İnşaat Müteahhitleri İşveren Sendikası (TÜRKİNŞA) Genel Başkanvekili Kemal Ertuğrul, Kamu İhale Kurumu (KİK) Başkanı Hasan Gül`ün mütahitlerle ilgili sertifikasyon çalışmalarında ilgili tarafların katkılarının da alanacağı açıklanmasının önemli olduğunu belirterek, buna her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını söyledi.
Ertuğrul, yaptığı açıklamada, "Bize Doktor Değil Ağaçtan Düşen Adam Lazım" felsefesi ile konuya yaklaşılması gerektiğini belirtti.
2886 sayılı kanunun diğer etkenlerin yanında "Müteahhitlik Karnesi" yönteminin, sistemi erozyona uğratması gerekçe gösterilerek yürürlükten kaldırılmasıyla, iş deneyim belgelerini ön plana alan 4734 Sayılı Kanunun, sektörce memnuniyetle karşılandığını dile getiren Ertuğrul,uygulama sürecindeki revizyonlar ve iş deneyim belgelerinin disipline edilmemesi müteahhitleri neredeyse `Karne` uygulamasını ara duruma getirdiğini söyledi.
Ertuğrul, benzer iş uygulamalarındaki haksızlıklar ve yanlışlığı doğuran detay seviyesindeki yoğunluğun, haksız rekabeti körüklemiş olduğunu, müteahhitliği meslekleştirmiş firmaların ümitsizliğe sürüklendiğini de ifade etti.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2009, 13:30
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler