100 Türk firma Irak’a çıkarma yapıyor

Enerji ve inşaat sektörleri başta olmak üzere Türkiye’de faaliyet gösteren 100 firma, Irak’ta düzenlenen Yeniden Yapılandırma Fuarı’na gidiyor.

100 Türk firma Irak’a çıkarma yapıyor
Endüstri 40 Zirvesi

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ve So Fuar’ın organizasyonuyla düzenlenecek Irak Yeniden Yapılandırma Fuarı, bu sene Türkiye’den önemli katılımcıları ağırlayacak. Türkiye haricinde ise İran, Ürdün, Kuveyt, Katar ve İtalya gibi ülkelerden de katılım sağlanacak. Fuar bu sayede bölgenin en kapsamlı çözümlerin tanıtıldığı organizasyona dönüşecek. Irak’ta gerçekleşecek altyapı ve üstyapı projeleri ile ilgili kapsamlı projelerin konuşulacağı organizasyon, su temini projelerinden elektrik santraline, hastaneden konut inşaatına kadar farklı projeleri içeriyor. Ve Irak’ın yenden yapılandırılması için 88 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanıyor. 

PROJELER 25 MİLYAR DOLARA ULAŞTI

2017 yılında 1 milyar 35 milyon dolarlık proje üstlenilen Irak’ta bugüne kadar Türk firmaları tarafından gerçekleştirilen projeler 25 milyar dolara ulaştı. Bununla birlikte, coğrafi ve lojistik avantajları sayesinde Türk müteahhitlik firmaları için büyük potansiyel vaat eden Irak’ta faaliyet gösteren firmaların sayısı artmakta ve üstlenilen projelerin ise resmi rakamlardan çok daha yüksek olduğu düşünülüyor. Erbil modern fuar alanı, Süleymaniye, Musul, Kerkük, Duhok, Zaho, Selahaddin gibi önemli şehirlere bağlantıları ile tüm Irak’a hitap eden fuarlara ev sahipliği yapıyor. Reconstruct Irak 2019 Fuarı’na ülkenin tüm şehirlerinden gelecek alıcılar ve iş adamları; inşaat malzemeleri, iş ve inşaat makineleri, elektrik ve enerji sistemleri, ısıtma soğutma sitemleri ihraç eden firmalarla buluşma fırsatını yakalayacaktır. 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 10:16
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını