İlk 5’te Yer Alan Ekonomiye Güç Katacak

banner207

Dünyada  5’inci sırada yer alan Türkiye ekonomisi için 5 bin 300 üyesi bulunan, Hurda ve Geri Dönüşümcüler Kooperatifi, Kocaeli Gebze’de, 215 dönüm arazide Geri Dönüşüm Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kuruyor.  Metal, cam, kağıt, pil, motor yağı gibi tüm atıkların geri dönüştürülerek, ekonomiye kazandırılacağı OSB’de, 120 bin kişi istihdam edilecek. Bu sayede atığı ekonomiye kazandıran sektör, ekonomiye daha fazla katkı sağlayabilecek. Altın kadar değerli olan geri dönüşüm faaliyetlerine gerekli lisanslarını alan, makina parkını buna göre düzenleyen geri dönüşüm firmaları müşterilerine sundukları avantajların yanında kendileri de uzun vadeli projelerle kazançlı çıkıyorlar. Yeni tesis, makina ve teknoloji yatırımları ile sektördeki son dönem gelişmelerini yeni sayımızda bulacaksınız.

Buzdolabı ve büyük beyaz eşya geri dönüşüm tesisi başta olmak üzere geçen yıl birçok yatırımı hayata geçiren Akademi Çevre A.Ş.’nin tesislerine kapak konumuz kapsamında konuk olduk. Ara depolamalar, AEEE İşleme tesisleri, düzenli depolamalar, çamur kurutma tesisi, ATY tesisi ve çöp ayrıştırma tesisleri yatırımı yapacaklarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Işık ile saha ziyaretimiz esnasında bir söyleşi gerçekleştirme imkanı bulduk. 

ST Ağır Sanayi Çözümleri, en çok yatırım gerçekleştirilen sanayilerin önde gelen markalarının üretim tesisi ziyaretleriyle yine zengin bir içerikle sizlere ulaşıyor. Keyifli okumalar…

YORUM EKLE

Satel - Ana Sayfa

Dergiler
Partnerler