banner1322
x

Yalova İMES OSB'de çarklar dönmeye başlıyor

Altyapı çalışmalarına star verilen Yalova İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB), 2021 sene sonu itibarıyla faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Yalova İMES OSB'de çarklar dönmeye başlıyor
Endüstrideara

YALOVA (AA) - Altyapı çalışmalarına star verilen Yalova İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB), 2021 sene sonu itibarıyla faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Bölgede yaklaşık 300 fabrikayla  toplamda 15 bin kişilik istihdama ve2 milyar dolara yakın ihracat hacmine ulaşılması bekleniyor.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı olan Direnç Özdemir, altyapı çalışmalarının başladığı bölgede gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Makine İhtisas OSB'nin Çiftlikköy ilçesinde 5 bin dönüm alanda faaliyet göstereceğini belirtti.

Orta ve büyük ölçekli yaklaşık 300 fabrika inşa edileceğini aktaran Özdemir, beklenen istihdam rakamının direkt sanayi tesislerinde çalışacak 15 bin kişi; yan sektörler ve bunu destekleyici lojistik gibi ticaret gibi sektörler de düşündüğünde ise yaklaşık 20 bin kişilik bir istihdam olacakğanını söyledi..

Altyapı çalışmalarının gelecek yıl da süreceğini bildiren Özdemir, 2021 yılında inşa edilecek fabrikaların o senenin sonunda hizmete gireceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 18:44
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını