TÜRKPATENT'e 120 yeni personel alımı yapılacak

TÜRKPATENT, sınai mülkiyet uzman yardımcısı kadrosunda istihdam etmek amacıyla 120 yeni personel alımı gerçekleştirecek.

TÜRKPATENT'e 120 yeni personel alımı yapılacak
Robot Zirvesi

ANKARA (AA) - Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT), sınai mülkiyet uzman yardımcısı kadrosunda istihdam etmek amacıyla 120 yeni personel alımı gerçekleştirecek.

Kurumun Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, TÜRKPATENT'te, sınai mülkiyet uzmanı olarak yetiştirilmek üzere, üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun 120 yeni personel alımı yapacak.

İlanda belirtilen şartları taşıyanlar  30 gün içinde başvurularını kurumun "www.turkpatent.gov.tr" internet sitesinden gerçekleştirebilecek.

Adaylardan, belirtilen KPSS puan türünden en yüksek puana sahip olandan başlamak üzere yapılan sıralama sonucu, atama yapılacak kadro sayısının en fazla 4 katı kadar aday sözlü sınava katılma hakkı kazanacak.

Bu sınava girebilecek adayların isimleri, sınavın yapılacağı yer, şekil, tarih ve saat ile istenilen belgeler, sınav tarihinden en az 15 gün önce TÜRKPATENT'in internet sitesinde duyurulacak. 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 13:28
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını