banner1322
x

Türk mobilyacılardan Çin'e çıkarma

"Bu yıl 43'üncü kez düzenlenen Guangzhou Mobilya Fuarı'na 34 Türk mobilya markasıyla çıkarma yaptık”. Diyen İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç,“Çin pazarını oldukça önemsiyoruz" ifadelerini kullandı.

Türk mobilyacılardan Çin'e çıkarma
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) –  Bu yıl 43'üncü kez düzenlenen Guangzhou Mobilya Fuarı'na 34 Türk mobilya markasıyla çıkarma yaptıklarını belirten İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, Çin pazarını oldukça önemsediklerini bildirdi.

Yaptığı yazılı açıklamada, Güleç, birliğin, Uzak Doğu pazarındaki payını arttırmak için Türk mobilya sektörünün Çin'in en büyük kenti Guangzhou'da düzenlenen mobilya fuarına katıldığını, 34 firmanın bu yıl 43'üncü kez kapılarını açan fuara götürülen 3 bin 284 metrekare alanda ziyaretçilerini ağırladığını aktardı.

Çin pazarını oldukça önemsediklerini, belirten Güleç, fuara 34 Türk mobilya markasıyla çıkarma yaptıklarını, fuar özelinde 10 yıldır milli katılım organizasyonu düzenlediklerini kaydetti.
Bu alanda Türk mobilya sektörünün dünyanın en büyük ihracatçısı durumundaki Çin'in ithalatından pay aldığını aktaran Güleç," Bu yıl Türk mobilya sektörü, milli katılımla geniş hacimde üretim kapasitesine sahip Çin pazarında var olduğunu ve yerini giderek sağlamlaştırdığını bir kez daha kanıtladı. Türk mobilyasını Çin üst gelir grubu, tercih ediyor. Bu noktada klasik, modern ve lüks mobilyalar öncelikleri arasında geliyor. 

Çinliler, gerçekleştirdiğimiz ikili görüşmeler neticesinde Türkiye'ye gelip yüklü alım yapacaklarını ifade ediyor.İki ülkenin sektör temsilcileri olarak yoğun iş toplantıları sonucunda önemli kararlar aldık." ifadelerini kullandı.

TÜRK MOBİLYALARINA YOĞUN İLGİ

Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen ve Ticaret Ataşesi Serdar Afşar'ın kendileri ile yakından ilgilendiğini belirten Ahmet Güleç,"Sektörün gelişimi ve Çin'e 2023 yılı hedefimiz olan 1 milyar dolara ulaşmak için yapmamız gereken konuları, kendileri ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda,  çok boyutlu masaya yatırdık. Sürdürülebilir ihracat için ve hâlihazırda var olan iş birliklerimizi nasıl daha da güçlendirebiliriz noktasında da bir strateji ortaya koyduk. Bunların yanı sıra, sektör profesyonellerinin, Türkiye milli katılımı ile adeta bir Türk holü haline gelen 5.1 numaralı hol, yoğun ilgisini çekti. Türk mobilyası ürünleri, Guangzhou sokaklarına kadar taştı."
 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 14:26
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını