banner1322
x

SÖĞÜT ALTIN MADENİ RUHSATI DEVREDİLDİ

Gübre Fabrikaları TAŞ (GÜBRETAŞ), Söğüt Altın Madeni ruhsatının ve ruhsat kapsamı çalışmaların şirketin yüzde 100 pay sahibi olduğu bağlı ortaklığı Gübretaş Maden Yatırımları AŞ'ye devredildiğini duyurdu.

SÖĞÜT ALTIN MADENİ RUHSATI DEVREDİLDİ
Endüstrideara

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yapan GÜBRETAŞ, Söğüt Altın Madeni ruhsatının ve ruhsat kapsamı çalışmaların Gübretaş Maden Yatırımları AŞ'ye devredildiğini duyurdu.
GÜBRETAŞ'ın KAP'ta yer alan açıklamasında, Söğüt Altın Madeni ruhsatı kapsamında yapılmakta olan çalışmalar hakkında, muhtelif açıklamalar ile kamuoyu bilgilendirmeleri yapıldığı belirtildi. Bu süreçte maden yatırımları konusunda faaliyet göstermek amacıyla kurulan ve şirketlerinin yüzde 100 pay sahibi olduğu bağlı ortaklığı Gübretaş Maden Yatırımları AŞ bünyesinde, madencilik faaliyetlerinin gerektirdiği özel bilgi ve deneyime uygun yapılanma çalışmalarının da devam ettiğinin aktarıldığı açıklamada, Söğüt Altın Madeni ruhsatının ve ruhsat kapsamı çalışmaların şirketin yüzde 100 pay sahibi olduğu bağlı ortaklığı Gübretaş Maden Yatırımları AŞ'ye devredilmesine karar verildiği belirtildi. 

36 MİLYON TL RUHSAT DEVİR BEDELİ

Şirket tarafından yapılan açıklamada, devir işleminin bir defaya mahsus KDV hariç 36 milyon TL sabit ruhsat devir bedeli ve maden üretimi devam ettiği sürece yıllık bazda cirodan yüzde 3 oranında alınacak olan nispi ruhsat devir bedeli karşılığı olup, ilgili devir sözleşmesinin imzalanması konusunda idareye yetki verildiği ifade edildi. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını