banner1049
x

Rolls-Royce'un ilk SUV modeli Türkiye yollarında

Rolls-Royce'un yeni modeli olan Cullinan'ın Türkiye tanıtımı İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda gerçekleştirildi.

Rolls-Royce'un ilk SUV modeli Türkiye yollarında
EndüstrideAra2

İSTANBUL (AA) - Lüks otomobil üreticisi olan Rolls-Royce, tarihinin ilk SUV modeli olan Cullinan'ın Türkiye tanıtımını yaptı.

Yeni Rolls-Royce Cullinan, İstanbul’dayer alan İngiltere Başkonsolosluğu'nda yapılan basın toplantısıyla Türkiye'ye adımını attı.

Rolls-Royce Motor Cars Merkez Avrupa ve Doğu Avrupa İletişim Direktörü Frank Tiemann, toplantı sırasında konuşmada, yaşam tarzlarında sınırlamaları kabul etmeyenler için tasarımcıların, gerçekten benzersiz ve ödünsüz bir otomobil meydana getirdiğini söyledi.

Tiemann, Cullinan'ın kendileri için tamamıyla yepyeni bir yolculuğa ve yepyeni bir istikamete dikkat çekerek,  tüm dünyada lüks ürünler denildiği vakit sahip oldukları zirveyi korumayı sürdüreceklerini belirtti

Royal Motors Başkan Yardımcısı ve Rolls-Royce Motor Cars İstanbul Marka Müdürü olan Hilal Aysal ise Cullinan'ın günlük hayatın monotonluğundan çıkartarak ıssız bir gölde balık tutmaya, karlı yollardan geçerek dağ evinize zahmetsizce götürürken aynı zamanda çocuklarınızı evden okula, akşamları ise bir sanat sergisine aynı lüks hissiyle götürecektir şeklinde konuştu.

İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosu Slater de Rolls-Royce'un Royal Motors ile beraberTürkiye pazarında beklentilerin oldukça üzerinde bir başarı elde ettiğini belirtti.

Toplantıda verilen detaylı bilgilere göre, Rolls-Royce Cullinan, gerçek lüks ile arazi yolculuğuna çıkma hayallerini gerçeğk kılıyor. Tamamen alüminyum "lüks mimarisi" üzerine konumlanan dizaynıyla ikinci alüminyum Rolls-Royce olma özelliği ne sahip durumda.

Şu ana kadar kadar keşfedilmiş en büyük elmas taşının adına sahip olan  Cullinan, Rolls-Royce’un ilk yüksek gövdeli, her türlü engeli aşabilen, her rotasyona ulaşabilecek bir arazi otomobili olarak dikkat çekiyor. Dünyanın her yerinde yapılan düzinelerce yol testine göre bu otomobil, engebeli araziyi güvenle geçebiliyor ve çevikliğiyle de yüksek performans sunuyor.

Rolls-Royce'un ünlü "Magic Carpet Ride"ı (Uçan Halı Sürüşü), Cullinan'ının sofistike ayarlanabilir havalı süspansiyonuyla bütün arazi koşullarında deneyimlenebiliyor. Aynı zamanda Cullinan, SUV segmentinde ilk "üç kutu özellikli" otomobil özelliğini de sahip durumda.

Otomobil içinde opsiyonel olarak bulunan bölme duvarı, yolcular için bagaj bölmesinden ayrılmış ayrı bir ortam sağlıyor. Araç, yeni 6,75 litrelik çift turbolu V12 motor dört çeker sistemiyle birlikte 563 HP/ 420 kW güç ve 850 Nm tork üretiyor. Gerçek bir Rolls-Royce olan Cullinan, sahiplerinin çok çeşitli yaşam tarzlarına özel olarak geliştirilen, kişiye özel seçenekleriyle sunuluyor.

Ayrıca özel sipariş seçeneklerinden biri olan "Viewing Suite" sadece bir düğmeye basılarak bagaj bölümünden arka tarafa bakan, çift deri koltuk ve özel kokteyl masasından meydana geliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 15:27
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler